На Житомирщині президентські вибори видслідковували міжнародні спостерігачі. Це експерт - соціолог Майя Михаєлі, яка представляла «Міжнародний експертний центр електоральних систем» і Аріна Вершиніна, експерт російського філіалу «Незалежної американської асоціації політичного моніторингу».
В понеділок, 18 січня, в Житомирі відбулась прес – конференція на якій М. Михаєлі і А. Вершиніна розповіли журналістам, що на протязі двох днів перед днем голосування вони побували в багатьох районах області.
М. Михаєлі підкреслила, що перший тур пройшов нормально і спостерігачі задоволені. Правда, проблеми створювали погані дороги, неприбраний сніг, лід, що створювали перешкоди як для пересування на вулицях так і для заходження людей в приміщення для голосування.
До того ж в приміщеннях, де знаходились дільниці було холодно. М. Михаєлі сказала, що «в багатьох місцях скаржились на незадовільне фінансування передвиборчої кампанії. Коштів не хватало, починаючи від сплати за опалення, закінчуючи придбанням канцелярських товарів.
В штабах політичних партій, наприклад, у штабі Литвина, теж скаржились на недостатнє фінансування виборів. А в «Батьківщині» навпаки, сказали, що все чудово, проблем нема і бути не може».
А. Вершиніна повідомила, що «серед порушень – залишена на стовпах наглядна агітація, антиреклама на кандидатів. Нам дуже сподобалась організація виборів в Чуднові, селі Молочки (місце переховування розшукуваного О. Пукача – ред. Житомир Ньюс), там не було жодного порушення чинного законодавства.
А ось в Бердичеві, на 22 дільниці, працівники міліції вимагали списки виборців, що написали заяви, щоб голосувати вдома. Працівники міліції забрали оригінали, залишили ксерокопії. Міліція, згідно закону, не мала права це робити, навіть переглядати їх, а тим більше забирати оригінали заяв.
На одній з дільниць в Житомирі пересувна скринька не була опломбована.
В Коростишеві на 161 дільниці було багато «близнюків», а в квартирах прописано по 7 чоловік. Таке буває, але ці факти примушують замислитись».