ЧЕР
Неділя
24
04:05
Курс валют:
$ 26.23, € 30.56

​Олександра Кужель: Медична реформа від уряду не націлена на позитивні зміни у житті людей

Запропонована урядом медична реформа не націлена на позитивні зміни у житті людей, навіть у перспективі. Про це в коментарі журналістам повідомила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель.

«Ми повинні зрозуміти, що будь-який закон має дати відповіді на основні питання: що отримає держава, що отримає лікар, і що отримає пацієнт. Так от пацієнта, його прав у медичній реформі просто немає», – зазначила вона.


На думку Олександри Кужель, зацікавленість влади в проведенні так званої медичної реформи полягає в розбудові мережі з лікарів, напряму підпорядкованих Кабінету Міністрів України і повністю залежних від влади.


Зокрема, як наголосила депутат від «Батьківщини», парламентарям пропонується проголосувати за створення нового органу, що фактично забирає кошти медичної субвенції у громад і передає фінансування закладів органів охорони здоров’я в руки ЦОВ (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації фінансування надання медичних послуг та лікарських засобів).


«Ми створюємо нового монстра-монополіста, що має значний конфлікт інтересів та концентрує всі можливі повноваження», – наголосила політик і додала, що монополізація вбиває конкуренцію і надію людей на отримання доступної медичної допомоги.


За словами Олександри Кужель, існує ще один аспект, що викликає занепокоєння – це те, що ЦОВ пропонується призначити єдиним, хто закуповує ліки, – без тендерів, без громадського контролю, без системи електронних закупівель, без зрозумілого і прозорого механізму розрахунку цін.


«Ці урядові законопроекти ставлять на межу виживання малопотужні медичні заклади у сільській місцевості, у маленьких містечках, а це є неприпустимим», – сказала вона.


Окрім того, парламентар звернула увагу на те, що положення законопроектів не просто порушують 49 статтю Конституції, вони передбачають неможливість оплати медичної послуги, а прямий обов’язок особи забезпечити цю співоплату.


«Це є фактичне позбавлення соціально незахищених українців медичного лікування і просто не може бути ухвалено без забезпечення чіткого механізму страхування, запровадження якого потребує часу», – підсумувала Олександра Кужель.


прес-служба Житомирської обласної партійної організації ВО «Батьківщина»

Вчора

22.06.18

21.06.18

20.06.18

Сторінки:
Нагору
закрити
Підтримай ZHitomirNews Натисни "ПОДОБАЄТЬСЯ"