ЛИС
П'ятниця
15
23:30
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Служба зайнятості Житомирщини працевлаштувала торік 402 учасників АТО

Про це повідомила директор обласного центру зайнятості Галина Корінна під час круглого столу з питань професійної адаптації учасників АТО, який відбувся 25 січня, у Житомирському державному технологічному університеті.

Вона розповіла, що загалом послугами служби торік скористалися 2150 безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, з них 182 особи з інвалідністю. Нині клієнтами центрів зайнятості є 507 безробітних, колишніх бійців, з яких 423 отримують допомогу по безробіттю.


Вона звернула увагу, що у зв’язку з підвищеним рівнем матеріального забезпечення під час служби в АТО, допомогу по безробіттю колишні бійці отримують також у більшому розмірі, ніж інші категорії безробітних. Так, за станом на 1 січня 2018 року вони отримували в середньому 3 885 грн., що на 1 017 грн. більше, ніж на цю дату минулого року (для порівняння: середній розмір виплаченої допомоги по безробіттю у грудні 2017 року серед усіх безробітних - 2055 грн.).


Підвищений розмір матеріальних виплат по безробіттю може бути стартовим капіталом для започаткування військовослужбовцями підприємницької діяльності. Дев’ятеро колишніх воїнів торік і скористались такою послугою службою зайнятості, отримавши одноразово всю належну їм суму допомоги з безробіття (у середньому близько 29 тисяч гривень кожен). Вони організували власну справу за такими напрямками діяльності: виготовлення кованих виробів, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах, міні-кав´ярня, розведення кролів, мобільна кофейня, торгівля одягом, надання послуг таксі.


Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня вимогам роботодавців професійне навчання за направленням державної служби зайнятості проходили 53 учасники АТО, з них 50 були працевлаштовані. Навчання проводилось за такими професіями: електрогазозварник, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1», оператор котельні, водій автотранспортних засобів категорії С, Д, а також за напрямками «Підприємець-початківець», «Безпечні методи роботи в промисловості». Учасники АТО навчались також шляхом стажування безпосередньо на робочому місці за професіями та посадах: шліфувальник-полірувальник виробів з каменю, менеджер (управитель) роздрібної торгівлі продовольчими товарами, інженер-програміст, слюсар з ремонту автомобілів, монтажник устаткування холодильних установок, бариста та ін.


«У кожного з демобілізованих учасників АТО Житомирщини є реальна можливість знайти роботу» – сказав, виступаючи під час круглого столу, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута. Він наголосив, що завдання влади та громадськості – максимально спростити шлях бійців до робочого місця і надати можливості тим учасникам АТО, хто бажає знайти роботу, перепрофілюватись. Протягом 2015-2017 рр. професійну адаптацію пройшли 1200 учасників АТО, жителів області. А на сьогодні кількість демобілізованих бійців на Житомирщині перевищує 10 тис. осіб.


Програму навчального процесу учасників АТО, а також проекти реінтаграції бійців до суспільного життя презентував присутнім ректор ЖДТУ Віктор Євдокимов.


Директор департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА Юрій Прокопець розповів, що за три попередні роки для професійної адаптації 1200 учасників АТО було виділено 6 млн грн. державних коштів. Найбільш популярним напрямком адаптації є курси водіїв автотранспортних засобів. Також у 2017 році 24 особи пройшли курси з вивчення англійської мови.


Участь у круглому столі взяли представники структурних підрозділів ОДА та громадських організацій учасників АТО Житомирщини.

Вчора

12.11.19

11.11.19

Сторінки:
Нагору
закрити
Підтримай ZHitomirNews Натисни "ПОДОБАЄТЬСЯ"