ЛЮТ
Четвер
20
01:51
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​За результатами того, як працює громада, у 2020 році буде прийматися рішення щодо її функціонування, – Юрій Ганущак

Від того, наскільки громада активна, ініціативна, що їй вдалося зробити за 4 роки, буде залежати її подальше функціонування після 2019 року, який є останнім для добровільного об’єднання.

Про це зазначив експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні України Юрій Ганущак сьогодні, 4 квітня, під час конференції «Новий етап реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», яка відбулася у Житомирі за участю голови ОДА Ігоря Гундича.


«У нас вже є 4-річний досвід. І ми бачимо, що третина громад при добровільному об’єднанні є неспроможними у інфраструктурному, управлінському, ресурсному планах. У 2020 році будемо дивитися на результати і приймати остаточні рішення. Тим громадам, які не відповідають методології, але утворилися і показали успіх – залучення інвестицій, покращення інфраструктури – будемо іти назустріч, бо люди зацікавлені у своєму майбутньому. Хто не показав – той запізнився і буде приєднаний до інших. Тому все залежить від вашої активності», – наголосив Юрій Ганущак.


За його словами, будуть визначені критерії, за якими оцінюватиметься громада.


«Якщо громада не взяла на себе відповідальність, наприклад, за середню освіту, я не даю ніяких шансів, що вона збережеться надалі. Якщо дотаційність більше 50% – громада буде форматуватися. Апарат у сільській місцевості має тягнути з бюджету 20% максимум, адже створюється громада не для того, щоб утримувати апарат. І таких пунктів буде багато», – зазначив експерт.


Нагадаємо, за словами голови ОДА Ігоря Гундича, Житомирська область є лідером у реформі децентралізації, що є результатом спільної командної роботи, а 2019 стане останнім роком добровільного об’єднання громад.

Вчора

Сторінки:
Нагору
закрити
Підтримай ZHitomirNews Натисни "ПОДОБАЄТЬСЯ"