ТРА
Вівторок
21
20:03
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Жителів Житомирщини застерігають від небезпеки ошуканств

Надмірна довірливість коштувала значних грошових заощаджень жителю Чуднівщини, який у телефонній розмові з невідомим абонентом назвав реквізити своїх банківських рахунків та конфіденційну інформацію. Нині особу шахрая у рамках кримінального провадження встановлюють правоохоронці. Водночас поліція закликає громадян до обачності та уважності.

4 травня до Чуднівського відділення поліції звернувся 46-річний житель селища Вакуленчука із заявою про ошуканство. За словами чоловіка, кілька годин тому на його мобільний номер зателефонував невідомий абонент, який назвався працівником «Служби безпеки банків України» (неіснуюча структура!) і пояснив, що нині нібито проводиться інвентаризація банківських рахунків, гроші з яких потім перераховуються на єдиний в одну фінансову установу. Мовляв, якщо це не зробити вчасно, усі збереження будуть заблоковані.


Повіривши словам незнайомця, заявник назвав реквізити кількох своїх банківських рахунків та надав конфіденційну інформацію, яка дозволяє доступ до них. Відтак уже за кілька годин отримав сповіщення про те, що хтось таки провів «інветаризацію» його рахунків, заволодівши грошовими збереженнями на загальну суму понад 32 тисячі гривень.


Поліція кваліфікувала подію за ч.1 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. У рамках розпочатого досудового розслідування з’ясовуються усі обставини та причетні до ошуканства особи.


Водночас правоохоронці звертаються до громадян, наполегливо закликаючи не довіряти незнайомим абонентам, які телефонують на мобільні чи стаціонарні номери і від імені банківських працівників намагаються нав’язати вам фінансові операції. У жодному разі не розголошуйте конфіденційних відомостей ні по рахункам, ні по банківським карткам. Відомості про раптові проблеми, блокування/розблокування, перерахунок коштів абощо краще і безпечніше зробити безпосередньо у фінансовій установі. Не ризикуйте власними заощадженнями і не збагачуйте шахрайств!

Вчора

Сторінки:
Нагору
закрити
Підтримай ZHitomirNews Натисни "ПОДОБАЄТЬСЯ"