ВЕР
Вівторок
17
17:54
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Які перспективи у нової партії Гройсмана на Житомирщині?

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман збирається взяти участь у парламентських виборах на чолі нової політичної сили

Сам очільник Уряду про партію говорить так: «Я прагнутиме, щоб це була достатньо якісна з точки зору професійності та здатності політична сила. Насправді можу сказати, що зараз шукаю людей, які могли би бути достатньо результативними. Також би хотів бути дотичним до створення класичної центристської політичної партії, яка би була достатньо організованою структурою - з визначеною ідеологію, об’єднанням якісних і фахових людей, які можуть не просто розмовляти...»


Зараз дійсно формується команда по всій країні: на рівні громад, міст, районів і областей. Збирають переважно тих людей, які мають здорові думки і розуміють, як їх впроваджувати. Практика засвідчує, що саме така команда, яка генерує ідеї та здатна їх впроваджувати у реальне життя, має всі шанси стати по-справжньому успішною.


На відміну від президентських виборів, на яких люди обирають президента, на парламентських виборах - обирають прем'єр-міністра". Для продовження важливих і високо оцінених людьми реформ Володимир Гройсман повинен мати значне депутатське крило в парламенті, і чим більше воно буде - тим рішучіші перетворення його команда зможе здійснити"


Шанси Прем’єр-міністра сформувати політичну силу, яка пройде до парламенту за будь-якої виборчої системи, високо оцінюють експерти. Наприклад, політолог Володимир Фесенко зазначає: «Гройсман – молодий, він належить до того ж покоління, що й Зеленський. Вони ровесники, як Арсеній Яценюк і багато інших. Зараз починається епоха людей цього віку. У Володимира Борисовича є стартовий рейтинг, який дозволяє боротися за проходження партії в парламент».


Підтверджують це й соціологи. Останні опитування демонструють, що Гройсману довіряють або скоріше довіряють понад 20% населення. Зі старту. На сьогодні, це і є його електоральна база, яка поступово зростатиме.


Варто нагадати, що ще рік тому, в квітні 2018-го, фахівці фіксували зростання довіри до Гройсмана й задоволеність його роботою серед громадян. На початку 2019 року, згідно з даними всеукраїнського опитування громадської думки, який проводив КМІС, у рейтингу потенційних прем’єр-міністрів чинний очільник Кабміну набрав найбільшу кількість прихильників – 15,3%.


Такий високий рейтинг Прем’єра передусім зумовлений позитивними змінами в країні. Тому за політичну силу Гройсмана можуть проголосувати помірковані виборці, які знають, що таке популізм і не підтримуватимуть тих, хто обіцяє вже завтра пенсію в тисячу євро. До них приєднаються й ті, хто розуміє, які зміни в країні вже відбулися і віддають належне «компетентності і стабільності прем'єра».


Експертне опитування оцінки роботи Кабміну, проведене «Агентством моделювання ситуацій», показало, що 85,2% з 30 опитаних експертів вважають – загальноекономічна ситуація в країні за три роки діяльності уряду Володимира Гройсмана суттєво покращилася. І не на папері – велику кількість необхідних інфраструктурних об’єктів можна побачити на власні очі.


Так було й раніше, коли він всій країні демонстрував успіхи на посаді очільника Вінниці. Гройсман досяг успіху як мер Вінниці, він двічі поспіль обирався міським головою. І вже на свій другий термін майбутній прем’єр йшов із головним закликом - забезпечити підтримку його команди в міській раді. Отримавши її, Володимиру Гройсману вдалося значно пришвидшити позитивні зміни у місті. Недарма за якістю й комфортом життя Вінниця вже декілька років посідає чільні місця у загальноукраїнських рейтингах. А зараз цей досвід змін поступово розповсюджується у масштабах держави…


Перспективи нової політичної сили прокоментував політолог Володимир Борозняк:


З початком роботи уряду під головуванням Володимира Гройсмана стартували глибинні реформи, які мають докорінно змінити життя українців, підвищити їх добробут та вивести країну на новий рівень. Окремі результати реформ вже можна побачити і зараз. Політична сила, яку очолить Прем’єр отримає кредит довіри від виборців завдяки репутації самого Володимира Гройсмана, якого по праву можна назвати найуспішнішим Прем’єр-міністром за всі роки Незалежності. Це стосується і нашої області, адже вперше завдяки уряду за довгі роки було зроблено нові дороги, відкрито амбулаторії, закуплено нові автобуси для шкіл, нове обладнання у лікарні, а головне – реформа децентралізації, яка справді «вдихнула життя» у віддалені райони та села Житомирщині.


Після того, як прем’єр офіційно оголосить, що йде на парламентські вибори, приєднатися до нього забажає чимало професіоналів, які залишалися осторонь процесу. Варто очікувати, що серед них буде багато молоді, яка не сприймає сучасне українське політиканство, проте вже дозріло впливати на процеси реформ в Україні. Ті, хто не поїхали за кордон, не збирається цього робити у майбутньому, народили дітей і зацікавлені розбудовувати державу.


Тож, якщо на Житомирщині Гройсман візьме до команди саме таких, то здатен показати гідний результат. І він може виявитися неабияким сюрпризом для представників «старої» місцевої еліти.


Ірина Матвійчук


Вчора

15.09.19

14.09.19

Сторінки:
Нагору
закрити
Підтримай ZHitomirNews Натисни "ПОДОБАЄТЬСЯ"