ЛИП
Субота
21
20:30
Курс валют:
$ 26.47, € 30.67

Володимир Гірук: ​Теплокомуненерго потрапило під кримінал

Останнім часом у соціальних мережах активно нарікають на роботу КП «Житомиртеплокомуненерго». Ми вирішили розпочати власне розслідування і виявилось, що в грудні НКРЕКП саме закінчило перевірку комунального підприємства. Схоже, результати перевірки навіть для самих перевіряючих були вражаючими. Але, на жаль, в інформаційному просторі з приводу перевірки роботи теплокомуненерго суцільна тиша.

Результати перевірки підприємства були викладені у акті № 221 від 19.12.16. На початку цього року 5 січня відбулось засідання НКРЕКП (відео засідання і акт можна переглянути на сайті нацкомісії), на якому розглянули результати та визначили санкції за викладені у акті порушення.

Одразу зазначимо, що на засідання комісії директор КП «Житомиртеплокоммуненерго» Дмитро Рогожин не приїхав. Не дивлячись на серйозність ситуації, він, за словами його заступника Віктора Назарова, відпочиває. А самому заступнику Рогожина ні чого не залишалось як визнати всі порушення, які були знайдені і виправдатись тим, що далі такого не повториться.

Але про все по порядку. Перевіряючі нарахували 16 порушень, деякі з яких тягнуть на кримінальну відповідальність. А Віктора Назаров, виправдовуючись, виглядав дуже не впевнено. Хоча він навіть не виправдовувся, а визнав, що всі порушення були.

Найдрібнішими зі списку можна назвати проблеми зі звітністю та відсутністю проектної та виконавчої документації на деякі магістральні та розподільчі тепломережі. Зокрема на дві котельні по Крошенській, 28а та по Покровській, 96 та тепломережі по тій же вулиці. Хоча по суті вони не такі і дрібні. Зокрема відсутність проектної документації на деякі об’єкти, це перш за все питання безпеки, згаданих об’єктів. Не дивлячись на те, що отримало їх на баланс «Житомиртеплокоммуненерго» декілька років тому, зробити документацію досі не спромоглись.

Напередодні засідання комісії НКРЕКП, ми звертались із запитом до виконкому міської ради, з приводу встановлення теплових лічильників на будинки. Нам відповіли, що діючий тариф не включає витрати на встановлення теплових лічильників. Під час засідання комісії виявилось, що в тарифі за 2014-2015 роки (період перевірки) було передбачено 11 244 610 гривень на встановлення лічильників. На що заступник директора комунального підприємства пан Назаров спочатку сказав, що лічильники не встановили тому, що депутати міської ради не пішли назустріч. Але вже коли, йшлося про необхідність вкладення коштів в оновлення тепломережі, то він же сказав: «депутати нам в усьому ідуть на зустріч». Пропри це залишається незрозумілим: чому кошти передбачені в тарифі не були використані на встановлення лічильників і житомиряни мають платити не за реально отримане тепло, а за тарифами без лічильника?

Говорячи про підтримку депутатів, Віктор Назаров сказав, що минулого року підприємство отримало з бюджету 48 млн. гривень. Якщо вірити отриманій нами відповіді на інформаційний запит загалом статутний капітал поповнили за рік на більше ніж 60 млн. грн., включаючи більше 18 млн. грн. на зарплату. І тут виникає ще одне питання: чому, при тому, що платіжки житомирянам приходять з космічними цифрами, ми ще фінансуємо «Житомиртеплокомуненерго» зі своїх кишень через бюджет? При цьому, де-факто, кожен житомирян сплачує набагато більшу суму, ніж у щомісячному рахунку.

Ця ситуація виглядає загрозливо, якщо згадати інші слова пана Назарова: з близько 2 тис. км тепломережі 70% в аварійному стані. Тож тарифи зростають, окрім тарифів доплачуємо гроші ще з бюджету, мережі старіють і чим це може в один «прекрасний» день завершитись – питання риторичне. На це комісія НКРЕКП також звернула свою увагу, проте працівник теплокомуненерго знову кивнув на депутатів, мовляв, допоможуть.

Але найбільше, з порушень, яке тягне на кримінальну відповідальність в тому, що гроші проходили повз розподільчі рахунки. Вони були введені восени 2014 року. Сутність такого розподілу коштів полягає в тому, що коли кошти від споживачів тепла приходять на розподільчі рахунки, вони автоматично розподіляються на необхідні проплати (зокрема за енергоносії) та прибуток підприємства у встановленій незмінній пропорції. «Житомиртеплокомуненерго» примудрилось провести повз розподільчі рахунки на власні потреби за 2014-2015 роки більше 40 млн. грн. Комісія НКРЕКП була шокована такою цифрою, а все що зміг у відповідь сказати пан Назаров - ми більше так не будемо і щось про взаємозаліки. Хоча насправді, оскільки кошти не пішли через розподільчі рахунки, означає, що вони надходили на рахунки, які підприємство приховувало. Таким чином, 100% цих грошей не підпадало під сітку розподілу грошей між постачальниками енергоносіїв та підприємством. Ймовірно, в тому числі і через цю «оборудку» в листопаді минулого року склалась проблема, коли за недостатні розрахунки «Житомиргаз» відключив декілька котелень від газопостачання.

Чому гроші пішли повз розподільчі рахунки заступник директора «Житомиртеплокомуненерго» пояснити не зміг. Тож комісія НКРЕКП вирішила, звернутись до правоохоронних органів, щоб вже вони з’ясовували це питання. Тож скільки коштів таким же чином пішли на ліво цього року?

Загалом порушення у роботі комунального підприємства за два роки потягнули на 85 тис. гривень штрафів, декілька приписів, вилучені з тарифу більше 11 млн. грн., та звернення до правоохоронних органів, щодо порушення процедури проходження коштів через розподільчі рахунки.

Загалом виходить повний бардак, яким від мера до мера незмінно керує Дмитро Рогожин і те, що він залишається на посаді, і судячи за все залишиться і після перевірки НКРЕКП, говорить тільки про те, що змін в «Житомиртеплокомуненерго» чекати найближчим часом не варто. Більшість житомирян так само платитимуть за тепло без лічильників, а комунальне підприємство буде чорною дірою, в яку із бюджету та кишень житомирян зникатимуть кошти. Цією статтею ми хочемо звернути увагу міського голови Сергія Сухомлина на зазначену проблему.

Якщо результатів перевірки НКРЕКП недостатньо, можна залучити для перевірки підприємства контрольно-ревізійний відділ Житомирської міської ради та, нарешті, зробити висновки щодо керівництва та подальшої долі «Житомиртеплокомуненерго».

Вчора

19.07.18

Сторінки:
Нагору
закрити
Підтримай ZHitomirNews Натисни "ПОДОБАЄТЬСЯ"