СЕР
Понеділок
2
15:56
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Досягненнями Житомира зацікавилося місто Чорноморськ

Про успішний досвід створення та функціонування ОСББ у Житомирі розповів начальник управління муніципального розвитку міської ради Артем Ражев делегації з Чорноморська, яка перебуває у Житомирі з дводенним робочим візитом.

Презентовано досвід реалізації енергоефективного проєкту ОСББ «Автоном-69», першого ОСББ у Житомирі, яке подало заявку до Фонду Енергоефективності за програмою «Енергодім». На сьогодні повністю завершено будівельні роботи та енергомодернізовано багатоквартирний будинок.


«Завдяки обраному пакету заходів “А” (Легкий) Програми «Енергодім» в ОСББ «Автоном-69» було встановлено індивідуальний тепловий пункт, замінено та утеплено трубопроводи теплопостачання, а також замінені зовнішні двері, вікна та балконні дверні блоки у місцях загального користування»,- зазначає Артем Ражев.


У результаті реалізації проєкту з енергомодернізації будинку ОСББ «Автоном-69» щороку мешканці заощаджуватимуть 330,86 тис. кВт∙год/рік або понад 478,63 тис. грн/рік. Споживання енергії скоротиться на 20,2% вже після реалізації пакету “А”Програми «Енергодім».


Загальна вартість проєкту - 1,618 млн грн, з яких 983,7 тис. грн або 60% компенсує Фонд енергоефективності. Власний внесок співвласників загалом - 633,8 тис грн.

Упродовж 18 місяців міська рада відшкодовує відсотки по кредиту, наданому ОСББ на впровадження заходів з енергоефективності. Вартість робіт на кожну квартиру склала 88 грн/м2 або 5280 грн для квартири площею 60 кв/м2. Заявлене річне скорочення викидів СО2 - 76,62 тонн/рік.


Зазначимо також, що управління муніципального розвитку взаємодіє з Проєктом ЄС (European Union in Ukraine)/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES). Завдяки співпраці для голів правлінь ОСББ та представників ініціативних груп організовано проведення навчальних вебінарів щодо ефективного функціонування ОСББ, проведення енергомодернізації багатоквартирних будинків.


«Голови ОСББ мають змогу отримувати нові знання і практичні поради, одержувати відповіді на найбільш актуальні питання. За 2020 рік організовано та проведено 148 навчальних вебінарів, а за І - ше півріччя 2021 – 80», - каже Артем Ражев.


Станом на червень 2021 року у місті Житомирі ОСББ функціонують у 445 житлових будинках. У процесі підготовки до створення ОСББ – більше ніж 20 багатоквартирних житлових будинків.


Делегація з Чорноморська знайомиться також з впровадженням плану дій зі сталого енергетичного розвитку, співпрацею з міжнародними організаціями та залученнями інвестицій на впровадження енергоефективних заходів. Цікавляться і розвитком транспортної інфраструктури Житомира.

31.07.21

Сторінки:
Нагору