ВЕР
Четвер
29
07:49
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Віталій Бунечко: На Житомирщині відкрився ще один притулок-шелтер для осіб, що постраждали від домашнього насильства

Сьогодні, 07 липня, у Курненській територіальній громаді відбулося відкриття притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Участь у заході взяли начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко спільно зі своїм заступником Віктором Градівським, директор Департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Грищук, керівництво Житомирської РВА та Курненської громади.


«На Житомирщині відкрився ще один притулок-шелтер для осіб, що постраждали від домашнього насильства. Це вже третій такий заклад, створений у нашій області за програмою дружини Президента Олени Зеленської. На створення шелтеру в Курненській громаді було виділено майже 300 тисяч гривень», — сказав Віталій Бунечко.


Як повідомляє Департамент соціального захисту населення ОВА, перша проблема, з якою стикаються жінки, які опинилися в ситуації насильства, – це пошук безпечного місця проживання. З початком війни поліція частіше фіксує випадки домашнього насилля, та лише 10% скривджених звертаються до правоохоронців. Це трапляється тому, що жінки здебільшого не знають про такі притулки.


«Загалом – це звичайний і непомітний дім. Великий, затишний, зі зручними меблями та кімнатою для дітей. У притулках із жінками працюють психологи, бо потрапляють сюди не лише з фізичними травмами. Соціальні працівники допомагають жінкам, які пережили насилля, у всіх питаннях», — додав Віталій Бунечко.


Нагадаємо, що Віктор Градівський долучився до відкриття спеціалізованого шелтеру у Березівській громаді.


Довідково. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році» 7 територіальних громад Житомирської області отримали державну субвенцію у розмірі 21088,751 грн на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Основними завданнями притулку є:

забезпечити безпечне місце тимчасового перебування постраждалих осіб;

надати постраждалим особам комплексну допомогу (психологічну, соціально-побутову, соціально-медичну, інформаційну, юридичну та інші послуги).

Притулок надає комплексну допомогу (психологічну, соціально-побутову, соціально-медичну, інформаційну, юридичну та інші послуги).

Вчора

27.09.22

Сторінки:
Нагору