ТРА
Неділя
29
07:41
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Як у Житомирі в Домі української культури щедрувальники ловили Меланку та водили Козу

У Домі української культури звучали щедрівки. Театралізоване дійство із Козою та Меланкою влаштували вихованці дитячої театральної студії «ВІЗАВІ», що діє при Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича .

«На сьогодні театральну студію відвідує 11 вихованців, віком від 8-ми до 12-ти років. Діти цікавляться театром. А коли опрацьовуємо з ними сценарій, дізнаються, навіщо водять Козу та хто така Меланка. Поєднання театру та українських старовинних традицій дає гарний пізнавальний результат», - говорить керівниця театральної студії Оксана Рогуцька.


13 січня українці святкують Щедрий вечір, або свято Меланки. Святкування Щедрого вечора походить від стародавнього, ймовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем — це також день преподобної Меланії Римлянки (Меланки, Маланки). У народній традиції обидва свята об'єдналися. Щедрим вечір називається завдяки головній страві — щедрій куті. Наші предки вважали, що щедрий новорічний стіл забезпечує достаток і добробут на весь рік.

26.02.22

25.02.22

Сторінки:
Нагору