СІЧ
Середа
26
20:12
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Як в Житомирській області під час спорудження амбулаторії розкрадали мільйони

Житомирською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно трьох осіб, які скоїли кримінальне правопорушення під час будівництва за бюджетні кошти амбулаторії з житлом для лікарів у Малинському районі.

За даними слідства, зловживання з бюджетними коштами скоєно у період грудня 2018 – вересня 2019 року. Підрядник, споруджуючи амбулаторію у с. Нові Вороб’ї на загальну суму майже 4,4 млн грн, насправді не виконав значний обсяг робіт та безпідставно вніс до актів відомості про їх виконання на суму понад 1 млн грн.


Офіційні документи з неправдивими відомостями, за змовою із директором товариства-підрядника, засвідчив своїми підписами і печаткою інженер з технічного нагляду, який здійснював контроль за якістю будівництва.


Замовник будівництва – колишній директор департаменту Житомирської облдержадміністрації, у свою чергу, допустив службову недбалість та погодив документи для здійснення оплати.


Відтак із бюджету зайво перераховано понад 1 млн грн, які були привласнені виконавцем робіт.


Наразі їм інкримінують злочини: директору департаменту за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки), директору підрядної організації – за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України та інженеру технічного нагляду - за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 та ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 366 КК України (співучасть у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах і службове підроблення).


Нагадаємо, що зазначені особи причетні до скоєння кримінальних правопорушень, виявлених під час спорудження інших амбулаторій в області. Досудове розслідування проводило Головне управління Нацполіції в області, за оперативного супроводу Управління СБУ в області.


Справу розглядатиме Богунський районний суд м. Житомира. Публічне обвинувачення здійснюватиме Житомирська обласна прокуратура.


Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Сторінки:
Нагору