ЛИП
Четвер
9
08:16
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Городницькі лісівники створили клонову плантацію модрини

Останнім часом, коли соснові насадженя масово страждають від всихання, лісівники Житомирщини все частіше вводять в лісові культури модрину. Вона досить швидко росте, а за цінністю деревини не поступається своїм родичам.

В Городницькому ж лісгоспі до модрини ставлення особливе - як найбільшу цінність оберігають тамтешні лісівники унікальні насадження модрини європейської, створені прадідом графа Юзефа Миколая Потоцького ще у ХVІІІ столітті.


Отож аби не лише зберегти залишене предками, а й створити нове для нащадків, у підприємстві активно розвивають модринову культуру. А щоби мати власне насіння, та ще й з покращеними спадковими властивостями, пятий рік поспіль в лісгоспі працюють над створенням клонової плантації модрини європейської.


«В цьому році маємо приємні новини – ділиться головний лісничий лісгоспу Леонтіій Велєнкевич, - окремі клони будуть плодоносити. Але цьому передувала клопітка праця.


Садивний матеріал для клонування ми виростили у лісгоспі. На початку проводити щеплення нам допомагали колеги із сусідньої Рівненщини – вони на той час уже мали досвід у цій справі. Вони ж привезли нам і живці.»


В перший рік приживлюваність клонів склала близько 70% - це досить гарний результат. Пороте в наступні роки кліматичні умови були не такими сприятливими. Однак городницькі лісівники не опускають рук, бо надто хочуть мати власне покращене насіння. До слова, придбати його в Україні не важко, проте для отримання гарного результату краще мати насіння «місцеве».


Під клонову плантацію в Надслучанськогму лісництві лісгоспу відвели 5 гектарів, там планують мати близько 1200 штук клонів. Нині ж за ними ретельно слідкують, а щовесни прищеплюють нові.

Вчора

Сторінки:
Нагору