СЕР
Неділя
9
14:14
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Міністр охорони здоров’я України зустрілася з лікарями Житомирщини

Сьогодні, 22 листопада, на Житомирщині з робочою поїздкою перебуває Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька. Міністр зустрілася з медиками області та обговорила з ними основні етапи трансформації галузі, також презентувала основні пріоритети в охороні здоров’я у 2020 році. Участь у зустрічі також взяли голова ОДА Віталій Бунечко та його заступниця Наталія Остапченко.

«Чим більше ми відкриємо правди та розуміння карти, тим ефективніше ми зможемо працювати», – запевняє Зоряна Скалецька. Віталій Бунечко наголосив на тому, що Житомирщина активно готується до змін у галузі охорони здоров’я, які розпочнуться у 2020-му році. Серед ключових пріоритетів в охороні здоров’я у наступному році такі:


  • запуск програми медичних гарантій;
  • покращення сервісу надання медичних послуг;
  • розроблення концепції страхової медицини;
  • залучення інвестицій в систему охорони здоров’я;
  • запуск системи трансплантації;
  • реформа громадського здоров’я та епідемічна безпека;
  • розбудова системи електронного здоров’я;
  • запровадження лікарського самоврядування;
  • запуск єдиного національного медичного закупівельника лікарських засобів та медичних виробів;
  • розширення доступу до безкоштовних ліків, в т.ч. розширення програми «Доступні ліки».


Так, з 1 квітня 2020 року стартує програма медичних гарантій. Це перелік послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. До неї увійдуть реімбурсація лікарських засобів, послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації. У Державному бюджеті України на 2020 рік на фінансування програми медичних гарантій передбачено 72 млрд гривень.


Уже кілька місяців заклади охорони здоров’я, що надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу готуються до переходу на нову систему фінансування аби отримувати державні кошти від НСЗУ. Для цього вони повинні виконати перелік вимог: перетворення на комунальні некомерційні підприємства, комп’ютеризація закладів та наявність медичної інформаційної системи, яка забезпечить підключення до електронної системи охорони здоров’я.

Із 2020 року буде розширюватися програма безкоштовних або з невеликою доплатою медикаментів «Доступні ліки». Зараз це медичні препарати для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. На них у державному бюджеті закладено 2,1 млрд грн. У майбутньому програма розшириться додатковими препаратами, зокрема інсулінами.


Одним із ключових напрямків роботи Міністерства охорони здоров’я України у наступному році стане запуск системи трансплантації.


Під час заходу Міністр також підкреслила, що відповідно до ухваленого Урядом бюджету на 2020 рік, система охорони здоров’я отримає 113,3 млрд. грн., що 13% більше від обсягу 2019 року. Але головна мета поточного Уряду та МОЗ України – це не збільшувати бюджет, а створити умови для ефективного його використання, щоб кожна копійка працювала ефективно і для людей.

Вчора

Сторінки:
Нагору