СЕР
Неділя
14
18:38
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​На зиму для житомирських доріг підготовлено техніку та протиожеледну суміш

У Житомирі для утримання доріг взимку заготовлено  піщано-соляну суміш.    Всього - 8,1 тисячі тонн, як заплановано.

«За планом, у нас має бути 8,1 тисячі тонн піщано-соляної суміші. В середньому за зимовий період на потреби міста витрачається від 7,5 до 8 тисяч тонн суміші», - повідомляють в КП «Управління автомобільних шляхів» Житомирської міської ради.


На складі вже заготовлено і технічну сіль - 1,5 тисячі тонн, як і планувалося.


На закупівлю цих протиожеледних засобів витратили 4,5 млн грн з місцевого бюджету.


« При незначних снігопадах і температурі повітря до -16 градусів, краще застосовувати сіль. Вона є більш дієвою. Якщо ж сильні снігопади навіть при невеликому морозі доцільніше використовувати піщано-соляну суміш. Минулої зими було використано 1 тисячу 200 тонн солі», - розповідає Володимир Мазур, начальник КП «Управління автомобільних шляхів» Житомирської міської ради.


Каже, підприємство днями вже двічі посипало мости-спуски, оскільки вони першими промерзають, і з’являється ожеледиця. За два таких виїзди на шляхопроводи та мости витратили 3 тонни чистої солі.


Володимир Мазур показує сіль та піщано-соляну суміш. На підприємстві зберігається тільки частина для оперативного реагування - 500 тонн солі та 200 тонн піщано-соляної суміші. А основний склад, де зберігаються протиожеледні реагенти, знаходиться на Селецькій.«На території підприємства цілодобово чергує бригада зі старшим майстром. Якщо потрібно розчищати сніг чи посипати вулиці міста, автомобілі навантажуються на території підприємства протиожеледними засобами та виїжджають на маршрути, а вже подальше дозавантаження автомобілів відбувається на піскобазі, що знаходиться на вулиці Селецькій», - пояснює керівник підприємства.


Для тротуарів та пішохідних вулиць як природний протиожеледний реагент використовуватимуть бішофіт. Його заготовили у кількості 20 тонн в гранулах та 4,7 тисячі літрів рідкого.Для зимового утримання вулиць вже підготовлено 33 одиниці техніки та ще 11 планують переобладнати.


Вже, зокрема, готова така техніка:

 • два автогрейдери;
 • чотири екскаватори;
 • два бульдозери;
 • три підмітальні трактори;
 • три плужно-щіточні автомобілі МДК;
 • чотири піскорозкидачі КДМ, КАМАЗ, КРАЗ;
 • чотири комбіновані спеціальні автомобілі : МАЗ «Глобус», МАЗ КДМ;
 • два мінінавантажувачі;
 • дев’ять самоскидів.
 • «29 листопада будемо переобладнувати ще 4 підмітальні трактори, 2 піскорозкодичі, 3 комбіновані спец автомобілі та дві одиниці вакуумно-підмітальної машини», - зазначають в КП «Управління автомобільних шляхів» Житомирської міської ради.

  Вчора

  12.08.22

  Сторінки:
  Нагору