ВЕР
Неділя
27
02:43
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

На Житомирщині 13 гідроспоруд на рибницьких ставках повернули лише після втручання прокуратури

​Місцевим господарським судом розглянуто позов Коростенської місцевої прокуратури, заявлений в інтересах держави до Державного підприємства «Укрриба» та приватного підприємця про визнання недійсними договору зберігання гідротехнічних споруд і додаткової угоди до нього та зобов’язання повернення державного майна.

Йдеться про те, що у 2015 році Держпідприємство «Укрриба» уклало з приватним підприємцем договір із додатковою угодою про передачу на відповідальне зберігання держмайна (перебувало у нього лише на балансі) - 13 гідротехнічних споруд на рибницьких ставах, розташованих на території Грозинської, Новаківської та Малогрибівщинської сільських рад Коростенського району.


Однак, виходячи з умов укладених документів, встановлено, що насправді вони є удаваними правочинами та містять істотні умови й ознаки, передбачені чинним законодавством для укладення договорів оренди, а не зберігання держмайна.


Таким чином, від початку укладення договору сторони мали на меті користування 13-ма гідроспорудами що, відповідно до статей 203, 205 Цивільного кодексу України, свідчить про їх недійсність.


Доводи прокуратури суд визнав обґрунтованими, а договір зберігання держмайна та додаткову угоду до нього – недійсними. Під час судового розгляду позову відповідачі також погодилися, що вимоги прокуратури – законні, та повернули 13 гідроспоруд вартістю майже один мільйон гривень.

Вчора

Вчора

23.09.20

Сторінки:
Нагору