ВЕР
Понеділок
21
01:56
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​На Житомирщині борець із кіберзлочинами постане перед судом через хабар та шахрайство

До суду скеровано обвинувальний акт відносно інспектора відділу протидії кіберзлочинам в Житомирській області Департаменту кіберполіції НП України. Правоохоронець обвинувачується у обіцянці надати неправомірну вигоду експерту за вчинення особою, яка надає публічні послуги, дій з використанням наданих їй повноважень та шахрайство (ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 368-4 та ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому.


Слідством встановлено, що правоохоронець одержав від громадянина неправомірну вигоду у сумі 24 000 гривень. Ці кошти він обіцяв передати працівнику науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, щоб експерт надав висновок щодо відсутності фактів розповсюдження матеріалів порнографічного характеру громадянином. Проте згодом кіберполіцейський вирішив кошти не передавати та привласнити їх.


24 лютого 2020 року службову особу було затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України після одержання цих коштів. Наступного дня йому було повідомлено про підозру.


Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Житомирської області. Оперативний супровід - Управління Служби безпеки України в Житомирській області.


Санкція статей передбачає покарання у вигляді штрафу від 2 000 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 200 до 240 годин, або виправних робіт на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років.

Вчора

19.09.20

Сторінки:
Нагору