ТРА
Неділя
29
08:23
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

На Житомирщині виявили розкрадання бюджетних коштів під час спорудження амбулаторії

За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратура трьом особам повідомлено про підозру за фактом зловживання бюджетними коштами під час спорудження амбулаторії з житлом для лікарів у Житомирському районі.

Зокрема, директору підприємства-підрядника та інженеру з технічного нагляду інкримінують заволодіння та співучасть у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України), ще одному посадовцю - колишньому директору департаменту Житомирської обласної держадміністрації - службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).


Слідством установлено, що між облдержадміністрацією та підприємством для спорудження амбулаторії з житлом для лікарів в одному із сіл Житомирського району укладено договір на загальну суму 6,2 млн грн. Частину з них – понад 4 млн грн перераховано на рахунок підприємства. Однак у зв’язку із систематичним невиконанням підприємством взятих на себе зобов’язань договір з ним розірвали. Проте директор, звітуючи про використані кошти, вніс до офіційних документів недостовірні відомості, зазначивши й ті роботи, які насправді не були виконані.


Спільник - інженер з технічного нагляду, за попередньою змовою з підрядником, підписав зазначені документи та засвідчив їх печаткою.


Колишній директор департаменту облдержадміністрації, у свою чергу. не перевірив достовірність наданих відомостей та актів про виконаний обсяг робіт. Унаслідок цього, як встановила проведена експертиза, з бюджету на рахунок підрядника зайво перераховано 1,2 млн грн, якими він заволодів.


З метою забезпечення подальшої конфіскації, на майно підозрюваних – транспортні засоби та нерухомість, які належать їм на праві власності, накладено арешт.


Злочин викрито прокуратурою спільно з оперативними працівниками Управління СБ України в області.


Досудове розслідування, за процесуального керівництва обласної прокуратури, проводить Головне управління Нацполіції в області.


Нагадаємо, усіх трьох фігурантів справи обвинувачують у скоєнні аналогічних злочинів під час спорудження амбулаторій в інших районах.


Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним виробком суду.26.02.22

25.02.22

Сторінки:
Нагору