ТРА
Неділя
29
09:24
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​На Житомирщині запроваджують нові технології в лісове насінництво

Нову шишкосушарню нещодавно запустили в роботу в Радомишльському держлісгоспі Житомирського обласного управління лісомисливського господарства. Тепер на базі Білківського лісництва цього підприємства повноцінно функціонує сучасний лісонасіннєвий компмлекс, котрий складається із шишкосушарні та насіннєсховища на 2 холодильних камери загальним обємом 52 кубічних метри.

Комплекс (на разі такого типу – єдиний в області) обладнаний з використання сучасних технологій, котрі забезпечують збереження високих показників якості насіння на усіх етапах: від збирання до висівання.


«Спочатку привезену з лісу шишку ми поміщаємо в спеціальний барабан, - розповідає помічник лісничого Білківського лісництва Олександр Гальченко. – Барабан обертається і таким чином відбувається очищення шишок від хвої, гіллячок та нестандартних екземплярів. Далі очищені шишки поміщаємо до сушильних шаф, де оптимальна для висушування температура підтримується автоматично.»В сушильну шафу одночасно можна завантажити близько 100 кг шишок. В залежності від вологості, час сушіння займає від 8 до 24 годин.


Після того, як шишки розкриються, в тій же барабанній установці з них витрушують насінинки-крилатки. Після обезкрилювання в спеціальному сепараторі насіння очищують від сміття, вибраковують порожнє та пошкоджене. Наступним етапом насіння проходить дезинфекцію і висушується в спеціальній сушарці.


Усі процеси в роботі шишкосушарні автоматизовані, сушильні шафи працюють на електриці. Усе обладнання – вітчизняного виробництва.

26.02.22

25.02.22

Сторінки:
Нагору