СЕР
Четвер
6
13:23
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​На Житомирщині затримали посадовця за хабар майже у мільйон гривень.

Про це сьогодні, 27 березня, повідомив Сергій Малина, керівник Управління захисту економіки в Житомирській області. Під час проведення заходів з протидії корупції в органах місцевого самоврядування оперативники управління захисту економіки в Житомирській області Нацполіції викрили сільського голову у хабарництві.

У зв'язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» сільські ради отримали більше повноважень.


Згідно з законом нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку за рішенням сільської ради. Раніше таким правом були наділені райдержадміністрації.


Як повідомив Сергій Малина, усвідомлюючи нові можливості щодо передачі у користування земель, сільській голови швидко почав користуватися розширеними повноваженнями.


В ході слідства було встановлено, що за вирішення земельного питання посадовець вимагав від представника фермерського господарства неправомірну вигоду. Зокрема за передачу йому в оренду 116 га невитребуваних земельних часток (паїв) останній повинен був надати 35 тисяч доларів США (еквівалент у національній валюті 949 тисяч гривень). Лише за умови отримання коштів, фермерське господарство зможе орендувати землі.


"У вівторок, 26 березня, оперативники Управління захисту економіки в Житомирській області, детективи слідчого управління Поліція Житомирської області за процесуального керівництва прокуратури Житомирської області затримали фігуранта під час одержання другої частини хабара – 30 тисяч доларів США. Крім того, раніше було задокументовано одержання сільським головою 5 тисяч доларів США", - повідомив керівник УЗЕ.


Також, під час обшуку за місцем проживання затриманого правоохоронцями було вилучено понад 10 тисяч доларів США, 10,5 тисяч гривень та 5 тисяч російських рублів, у тому числі частину з першого «траншу» - понад 3,5 тисяч доларів США.


Сільського голову затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.


Вирішується питання щодо повідомлення посадовцю про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України та орання запобіжного заходу.

Вчора

Сторінки:
Нагору