ЛИП
Вівторок
14
04:03
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​На Житомирщині затримано шахрая із Запоріжжя

У Коростишеві поліцейські затримали ошуканця літнього пенсіонера. 3 жовтня до поліції звернулися родичі 91-річного жителя райцентру із повідомленням про шахрайство. Поліцейські задокументували усі обставини злочину, а за кілька годин і затримали ошуканців. У них вилучено частину з видурених у дідуся грошей.

Увечері 2 жовтня на стаціонарний телефон пенсіонера зателефонував незнайомець, який назвався онуком. Чоловік схвильовано і переконливо розповідав про неприємності і крайню потребу у грошах. Дідусь пообіцяв допомогти і за півгодини передав знайомому «онука» 1,5 тисячі доларів США. Про таку оказію згодом пенсіонер розповів рідним, а ті уже уранці повідомили до поліції. Допоки правоохоронці документували усі обставини та розпитували про зовнішність молодика, який забрав гроші, шахраї зателефонували знову.


- Як ми нині знаємо, їм здалося, що у потерпілого ще залишились гроші і вони вирішили повернутись, - розповів начальник Коростишівського ВП Дмитро Гаращенко. – Той же «онук» знову телефоном почав просити ще допомоги. Тож зустріч призначили за кілька годин.


Коли біля оселі дідуся вдруге з’явився ошуканець, там його вже чекали поліцейські. Як з’ясувалось, 44-річний житель м. Запоріжжя, раніше уже притягувався до кримінальної відповідальності.


- Ми чітко розуміємо відпрацьовану схему цього шахрайства: один з чоловіків, нині ми встановлюємо його особу, телефонує до потенційних жертв і у разі удачі інформує спільників, куди прибути за грошима, - сказав Дмитро Гаращенко. – Ми якраз і затримали такого посильного. За півкварталу від будинку дідуся у ВАЗівці його чекала дружина. Обоє вони є наркозалежними.


Під час огляду у них було вилучено 500 доларів США - третина із видурених у літнього чоловіка грошей. Нині подружжя перевіряють на причетність до інших подібних правопорушень.


Відповідно до санкції статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України їм загрожує покарання від штрафу до 3-річного обмеження волі.

Вчора

12.07.20

11.07.20

Сторінки:
Нагору