КВІ
Субота
20
07:37

​На Житомирщині зросла кількість вагітних жінок, які хворіють на COVID

З початку пандемії на Житомирщині коронавірусом інфікувалися 130 вагітних жінок – їх кількість в березні почала зростати. 53 жінки перебували на лікуванні у пологовому відділенні Центральної міської лікарні №1 м. Житомир.

Про це Суспільному розповіла представниця обласного департаменту охорони здоров’я Валентина Донець. За її словами, з 130 жінок, які хворіли на коронавірус, жодна не померла.


"Від COVID-19 в нас не померла жодна вагітна, хоча були і важки перебіги хвороби, – розповідає Валентина Донець. – І в цьому році ми мали одну внутрішньоутробну загибель дитини. Я думаю, що то був коронавірус все-таки. Вагітні – це той контингент, який не можна пролікувати, як звичайного пацієнта. Ми беремо до уваги, що в нас є 2 пацієнти – внутрішньоутробна дитина також. Через те, стараємося назначати ті препарати, які не мають впливу на внутрішньоутробний розвиток дитини".


Протягом року у пологовому відділенні житомирської Центральної міської лікарні №1 перебували 53 жінки, в яких підтвердили коронавірус.


"Якщо жінка не обстежена, то у нас є швидкий тест на антиген до коронавірусу, – каже очільниця пологового відділення Світлана Данилюк. – Ми обстежуємо їх під час надходження. Жінка знаходиться в окремі палаті до з'ясування остаточного діагнозу. Не закриті у нас партнерські пологи, відвідування не заборонене. Для цього потрібно мати тест від’ємний або на антитіла. Дійсно, зараз іде сплеск і сьогодні за добу до нас потрапила жінка з Бердичева і з Брусилова з підтвердженим ковідом. Деяких виписуємо після пологів, а деяким потрібна наша допомога".


Для вагітних та жінок, які вже народили, і хворіють на коронавірус у пологовому відділенні житомирської Центральної міської лікарні №1 виділено 30 ліжок, каже завідуюча обсерваційним відділенням Кіра Ларченко. Станом на сьогодні там перебуває 8 жінок з коронавірусом.


"Тут трохи далі по коридору є "червона" зона, тобто "брудна" зона – так ми її називаємо, де перебувають хворі на COVID. Якщо буде багато жінок, які потребують лікування, то для них буде задіяне ціле відділення. У нас там стоять шафи, де знаходиться наш одяг, це всі захисти індивідуального захисту, які ми використовуємо. Там далі стоять баки, які ми використовуємо для утилізації, після того як попрацюємо безпосередньо з пацієнтами. У кожної жінки є наші контактні телефони", – розповіла Кіра Ларченко.

Вчора

Сторінки:
Нагору