ЖОВ
Середа
5
05:24
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Начальник Бердичівської РВА Людмила Димидюк перевірила готовність двох закладів освіти до початку навчання

У Бердичівському районі розпочалася перевірка готовності закладів освіти до нового навчального року, адже необхідною умовою для відкриття школи є наявність укриттів на випадок повітряної тривоги. Перевірка здійснюється комісійно за участю представників поліції, ДСНС та Держпродспоживслужби, по кожному закладу складається відповідний акт готовності який передається на Житомирську ОВА для прийняття зваженого рішення чи готова школа приймати дітей і, чи може забезпечити їх безпеку.

10 серпня розпочалося відповідне обстеження закладів освіти у місті Бердичеві, у якому окрім вищеперерахованих представників брали участь Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, його заступниця, начальник відділу освіти, начальник відділу з питань НС та ЦЗН Віктор Рябушко, а також інші компетентні фахівці. Долучитися до перевірки виявила бажання і начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк.


«Безпека наших дітей має бути на першому місці. Тому необхідно ретельно відпрацювати усі моменти, пов'язані з можливими ризиками та загрозами. Радує, що у Бердичеві наразі виважено підходять до даного питання та дають можливість навчатися дистанційно тим дітям, батьки яких категорично проти очної форми навчання» - зазначила вона.


Враховуючи, що обстеження закладів освіти буде проводитися протягом двох днів, а також щільний графік начальника РВА, вона мала змогу відвідати лише Спеціалізовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням іноземних мов І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г.Шевченка та Навчально-виховний комплекс №10. Як відзначила Людмила Димидюк, ситуація в обох закладах різна.


У першому випадку школа не має власного укриття, окрім невеликого підвального приміщення з одним входом, де може вміститися до 50 осіб. Тут будуть перебувати учні виключно перших класів. У цілому планується організувати навчання у 3-4 зміни за змішаною формою навчання, по 3-4 уроки в день. Частина дітей на вимогу батьків буде навчатися дистанційно, під час сигналу «Повітряна тривога» усі школярі (окрім учнів 1 класів) мають покинути приміщення та переміститися в укриття, яке знаходиться неподалік.


Начальник Бердичівської РВА зауважила, що у дітей буде близько чотирьох хвилин для того, щоб безпечно перейти в укриття. Та запитала, чи було проведено відповідний хронометраж для визначення скільки часу займає евакуація дітей. У відповідь почула, що такі заміри не проводилися, проте починаючи з наступного тижня до школи викликають дітей, щоб відпрацювати механізм евакуації.


Щодо Навчально-виховного комплексу №10, то заклад має власне надійне протирадіаційне укриття: з справними туалетами, вентиляційною системою та облаштованими під навчання приміщеннями. У школі загальна чисельність учнів складає 1250 осіб, тобі як сховище дозволяє вмістити близько 1000 дітей. Обидва навчальних заклади мають достатні запаси питної води, та забезпечені медикаментами, вогнегасниками й іншими речами першої потреби, які згідно з вимогами мають бути в укриттях.


Користуючись нагодою, начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк попросила директора Наталію Рибак провести коротку екскурсію по школі, так як вона чула багато позитивних відгуків про сильну матеріально-технічну базу даного закладу освіти, тож воліла особисто ознайомитися з досягненнями директора школи, учнівського та вчительського складу. Адже багато що з обладнання заявилося тут саме завдяки творчому неспокою педагогічного колективу на чолі з керівником, бо вони беруть активну участь та перемагають у різноманітних грантових програмах. Це, переконана Людмила Димидюк, позитивний досвід, який мають перейняти інші заклади освіти Бердичівського району.


Наостанок начальник Бердичівської РВА зазначила, що по результатах проведених обстежень складаються відповідні акти готовності, які передаються у Житомирську ОВА для прийняття відповідного рішення та видачу дозволу на відкриття школи. Скільки таких закладів освіти міста Бердичева отримують дозвіл повноцінно працювати – будемо знати за кілька днів.

Вчора

03.10.22

Сторінки:
Нагору