ЛИС
Вівторок
30
19:50
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Наталія Остапченко: Безбар’єрність фізичного оточення — один із ключових показників доступності громадян різних категорій до державних послуг

26 жовтня, перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко провела селекторну онлайн-нараду щодо результатів проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю.

Також участь у нараді взяли керівники РДА та територіальних громад Житомирської області, представники профільних структурних підрозділів Житомирської ОДА, а також обласних установ, які увійшли до списку моніторингу. На обговорення учасниками наради було винесено два питання:

- результати проведеного моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 537 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю»;

- обговорення проєкту Обласного плану дій на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030.

Наталія Остапченко наголосила, що надзвичайно важливо вирішити питання щодо кількості та якості об’єктів у Житомирській області, які підлягатимуть моніторингу та оцінці ступеня їхньої безбар’єрності відповідно до визначеного Урядом порядку.


Так, до списку моніторингу увійшли:

заклади охорони здоров’я;

заклади освіти;

структурні підрозділи соцзахисту;

центри зайнятості;

установи пенсійного фонду;

споруди цивільного захисту;

суди;

центри надання адміністративних послуг;

національні заклади/установи;

залізничні вокзали;

автовокзали;

аеропорти.

За результатами наради до 01 листопада буде сформовано відповідний перелік об’єктів Житомирщини, що підлягають моніторингу ступеня безбар’єрності, та направлений до Мінрегіону для визначення рейтингу областей.


Нагадаємо, представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській облдержадміністрації Неля Ковалюк проінспектувала доступність об’єктів на Житомирщині для людей з інвалідністю.

Вчора

Сторінки:
Нагору