ТРА
П'ятниця
14
21:50
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​“Пакунок малюка”: майже 1200 сімей Житомирщини отримали державну допомогу

Підтримка сімей під час вагітності та після народження дитини є одним з першочергових завдань держави. З цією метою породіллям надається одноразова натуральна допомога у зв’язку з вагітністю та пологами – «пакунок малюка».

За інформацією Департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА, станом на 07 квітня 2021 року у пологових будинках та органами соціального захисту населення Житомирської області видано 1196 «пакунків малюка». Грошова компенсація вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» призначена 1694 особам.


Нагадаємо, що Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та ефективного використання бюджетних коштів при фінансуванні одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» № 1359-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 30 березня 2021 року.


Закон закріплюює повноваження з призначення та виплати такого виду державної допомоги за органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника) новонародженого.


При цьому допомога «пакунок малюка» не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини (41 280 гривень).


Також цим законом закріплюється вартість «пакунка малюка» на рівні трьох розмірів прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель. Кінцева ціна визначається в результаті закупівельного аукціону.


Розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” на сьогодні становить 5763 грн.


Такі зміни до законодавства дадуть змогу проводити закупівлі товарів для комплектування «пакунка малюка» на відкритих прозорих аукціонах через електронну систему ProZorro з метою більш ефективного використання бюджетних коштів.

Вчора

Сторінки:
Нагору