ТРА
Вівторок
24
21:55
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Поліція Житомирщини закликає не вірити «добродіям», які вимагають гроші за порятунок рідних від неприємностей

Шахраї використовують старий спосіб обману: телефоном повідомляють про правопорушення, вчинене дітьми чи онуками співрозмовників та пропонують «залагодити ситуацію» за допомогою грошей.  Днями поліцейські зареєстрували кілька схожих випадків, у двох з них вже встановлені особи та тривають досудові розслідування.

18 січня до Коростенського райуправління поліції надійшло повідомлення про ошуканство 75-річної містянки. Як з’ясувалося, до пенсіонерки зателефонував невідомий, який назвався працівником прокуратури та повідомив, що її дочка вчинила злочин. За словами співрозмовника, жінці загрожує серйозне покарання, однак проблему можна було залагодити, сплативши певну суму. Він не дав часу на роздуми та зажадав, щоб пенсіонерка негайно передала гроші «кур’єрам», які прийдуть до неї додому. Схвильована пенсіонерка віддала двом незнайомим чоловікам 1000 доларів США. Лише потім зв’язалася з дочкою і з’ясувала, що повірила шахраям.


Наступного дня схожа ситуація сталася і з 83-річною бердичівлянкою, яка повірила, що рятує онука з біди за допомогою грошей. Утім у момент передачі коштів до неї навідався син, який швидко зорієнтувався у ситуації, зателефонував до поліції та завадив «добродіям» утекти. На місці події правоохоронці затримали двох чоловіків. Як з’ясувалося, саме вони напередодні побували і у жительки м. Коростеня.


Поліцейські встановили, що обоє – 40-річні жителі Луганщини, з цього ж регіону надходили і телефонні дзвінки потерпілим з повідомленнями про неприємності з їх рідними.


Тож нині у рамках досудових розслідувань, розпочатих за ст. 190 (Шахрайство) КК України, триває з’ясування всіх обставин та перевірка причетності чоловіків і до інших подібних діянь на території Житомирщини.


Водночас правоохоронці закликають жителів області не довіряти повідомленням незнайомців про потрапляння рідних у біду або іншу подію, що потребує невідкладних грошових операцій.


Запам’ятайте прості правила:


- у разі, якщо вам повідомляють про потрапляння рідної людини у ДТП, раптове захворювання, затримання поліцією тощо, уточніть усі відомості, у тому числі, де саме знаходиться ваш родич. Після цього зателефонуйте самі до відповідного закладу (лікарні, поліції), з’ясуйте всі обставини;


- спробуйте зв’язатись із людиною, про яку йдеться, або з кимось, хто може бути поруч – рідними, друзями, сусідами тощо;


- ніколи не передавайте гроші, призначені нібито для лікування, відшкодування збитків потерпілим чи іншої термінової потреби, незнайомим людям.


Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.

26.02.22

25.02.22

Сторінки:
Нагору