БЕР
Понеділок
24
07:45

​Робоча група обговорила технічне завдання до проєкту «Нове будівництво автоматизованої системи централізованого оповіщення»

Відповідно до концепції розвитку та технічної модернізації систем централізованого оповіщення населення, затвердженої Кабінетом Міністрів України ще у 2018 році, реалізація нової системи оповіщення є обов’язковою. Для Житомирської громади термін виконання заходів продовжено до грудня 2026 року.

Тому, у Житомирі розпочата робота над створенням сучасної системи централізованого оповіщення, яка забезпечить своєчасне та точне інформування мешканців громади у разі надзвичайних ситуацій.


На засіданні робочої групи з впровадження місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення населення обговорили технічне завдання для створення проєктної документації.


Про необхідність модернізації старої системи розповів Олег Смаль, заступник міського голови:


«Уся апаратура системи оповіщення на території громади була виготовлена та встановлена ще у 60-х роках. З того часу жодних серйозних оновлень не проводилося. Технічне обладнання морально та фізично застаріло, вичерпало свій ресурс і більше не випускається. Це ускладнює ремонт і значно підвищує витрати на обслуговування. Більше того, система працює виключно за рахунок електромереж, і у разі їх відключення сирени не функціонують».


Важливість оповіщення населення стала очевидною у період повномасштабного вторгнення росії. Зокрема, лише у 2024 році сирени у місті спрацьовували 442 рази, а за весь період війни – 1323 рази. Однак через зношеність обладнання часто виникали збої – від пориву телефонних ліній до виходу з ладу двигунів сирен.


Нова система стане якісно іншою порівняно зі старим аналогом.


Головною перевагою сучасної системи буде швидкість та ефективність. Вона зможе за лічені секунди передавати не лише сигнал тривоги, а й детальні голосові повідомлення щодо характеру загрози – ракетна атака, хімічна небезпека тощо. Система буде повністю автоматизованою, захищеною від зовнішніх факторів і зможе працювати навіть в умовах екстремальних ситуацій завдяки декільком каналам зв’язку: інтернету, мобільному зв’язку, супутниковому чи радіозв’язку.


Сучасна система вже успішно працює в окремих громадах, таких як Вінниця, Кривий Ріг. Розпочато будівництво у Луцьку та Кременчуці. Житомир також рухається в цьому напрямку.


Модернізація системи централізованого оповіщення – це не лише технічний проєкт, а й інвестиція у безпеку громади, яка допоможе зберегти життя та здоров’я мешканців у надзвичайних ситуаціях.

Вчора

Сторінки:
Нагору