ВЕР
Четвер
23
21:57
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​У Житомирі на капремонт ліфтів можна отримати компенсацію з місцевого бюджету

ОСББ та управляючі компанії можуть скористатися правом отримати фінансову допомогу з місцевого бюджету на капремонт ліфтів у багатоповерхових будинках. Для цього закладаються кошти на співфінансування. Цьогоріч передбачено 1,5 млн грн. До 30 червня управління житлового господарства міської ради приймало заявки. Всього їх подано 17 на загальну суму 2 млн 382 тис.

28 липня о 10:00 конкурсна комісія визначатиме переможця. Андрій Гуменюк, начальник управління житлового господарства міської ради, розповідає, як це відбувається:


«Представник ОСББ чи управителя надає у закритому конверті свою цінову пропозицію на зведений кошторис та довідку з банку про наявність коштів для погашення частини коштом власників квартир.


Для того, аби всі учасники конкурсу були в рівних умовах, розроблено механізм розрахунку, після чого формується відповідний рейтинг на основі дольової участі співвласників багатоквартирного будинку в розрахунку на 1 кв. м. від загальної площі квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку чи окремого під’їзду».


Один будинок може мати декілька ліфтів. Так, у 2020 році у 10 багатоповерхових будинках капітально відремонтували 24 ліфти. Тоді використано було 771 тис. грн бюджетних коштів при передбаченому 1 млн грн.


Порядком визначено, що учасники конкурсу мають право на повторну участь. В управлінні житлового господарства пояснюють чому:


«При складанні дефектного акту голова ОСББ чи управитель керуються необхідністю у проведенні капітального ремонту, вартістю робіт та наявними зібраними коштами. Тобто на одному конкурсі провели заміну, умовно, двигуна, а на наступному - канатів. Зауважую, що ліфт - це об'єкт підвищеної небезпеки. Виробники вузлів та деталей надають гарантію в середньому на пів року. За інтенсивної експлуатації ліфта деталі зношуються і потребують постійного оновлення».


Чи ліфт вичерпав свій ресурс і потребує повністю капітального ремонту або повної заміни, визначає експертна оцінка технічного стану ліфта, яка проводиться після 25 років з дня виробництва. У Житомирі приблизно 1070 ліфтів, більшість з них експлуатуються вже понад 25 років.


Нагадаємо, що з 2019 року приміщення загального користування є спільним майном співвласників багатоквартирного будинку. Житомирська міська рада надає можливість отримати фінансову підтримку, тому в управлінні житлового господарства закликають представників багатоквартирних будинків активніше брати участь у конкурсах.


Зазначимо також, що до 14 серпня управління проводить прийом заявок на участь у конкурсі на проведення капремонту у багатоквартирних будинках на умовах співфінансування.

Вчора

Сторінки:
Нагору