ГРУ
Четвер
3
12:04
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​У Житомирі провели пів сотні перевірок на вміст радіації у грибах

З початку жовтня працівники лабораторії "Житнього ринку", що у Житомирі, провели 56 експертиз. Жодна з них не показала перевищення норми радіонуклідів у грибах. Про це Суспільному розповів завідувач лабораторії "Житнього ринку" Євгеній Давидов.

Кореспонденти Суспільного побували на грибному базарі у Високій Печі та поспілкувалися з продавцями.


"Дощі не йшли, було сухо, тож, гриби не росли, – говорить продавчиня грибів Галина Мирончук. – Казали, що грибниці повисихали, але пішли дощі, настала хороша погода, і пішов гриб: і білі, і маслюки. Бачите – асортимент хороший, але треба походити і ноги позбивати. Проте це непоганий підробіток і людям добре, що вони можуть прийти і купити гриби".


За словами екологині Людмили Журавської, на кількість грибів у лісі дійсно вплинули погодні умови. Не було дощів – не було грибів, пішли дощі – з'явилися гриби.


Георгій Гамуцький вперше за рік пішов до лісу, щоб назбирати грибів для своєї родини:


"Зараз грибний сезон пішов. Я вийшов у 6:45 із Високої Печі і ось збираю. Ходив, то пару грибочків знайшов, а це вже трохи і піддубники, і польський гриб, маслюки ще є і боровичок".


Окрім свіжих грибів, на базарі у Високій Печі продають гриби сушені та консервовані, розповідає продавчиня Яна Марчевська:


"Ми збираємо лише ті гриби, які добре знаємо. Якщо ми не знаємо, то ми їх не беремо. Продаю білі та польські гриби – сухі і консервовані. Закривала буквально вчора".


Ціна за 5-літрове відро грибів коливається від 150 до 250 гривень, каже ще одна продавчиня Віра Іванівна:


"Мені, щоб відро грибів назбирати, треба ходити цілий день по лісу. А ціна 200-250 гривень, але ми можемо трохи скинути. Підробляємо, бо пенсія мала і треба якось за щось жити".


Продавець Леонід Миколайович розповідає, що у Житомир гриби не возить – продає їх у Високій Печі:


"У Житомир постачає Овруч, Олевськ – північ області, а ми тут продаємо екологічно чисті гриби з Чуднівського та Романівського районів. Кожен день на продаж і для себе теж готуємо".


Торгують грибами і на прилавках Житомирського Житнього ринку.


Усю продукцію перед продажем перевіряють у лабораторії, каже продавчиня з Левкова Ірина:


"Звісно, все здаємо на перевірку у лабораторію – покупці також можуть піти до лабораторії та пересвідчитися у тому, що я продаю гриби, які не мають надлишкової радіації"

Вчора

01.12.20

30.11.20

Сторінки:
Нагору