ЖОВ
Середа
27
06:08
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​У Житомирі розпочав роботу перший обласний Центр інклюзивної професійної освіти

Сьогодні, 09 вересня, голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко та голови обласної ради Володимир Федоренко взяли участь у відкритті обласного Центру інклюзивної професійної освіти на базі Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради.

«Можливість інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами не лише в школі, а й на рівні професійно-технічної освіти – це дуже важливий крок для опанування обраної професії та повноцінного життя у майбутньому. А для їх однолітків та суспільства в цілому – це, передусім, формування суспільної поваги до розмаїття та унікальності кожного учня, що, у свою чергу, забезпечує ліпшу якість освіти для всіх дітей», – сказав Віталій Бунечко.Центр, відкритий у Житомирі, є одним з перших в Україні. Він відповідає вимогам доступності рівня професійно-технічної освіти для дітей, які потребують інклюзивного навчання та повністю реалізує право дітей на професійну освіту.


Голова Житомирської ОДА подякував Заступнику Міністра освіти і науки України Вірі Роговій за ініціативу та підтримку цього проєкту. Всього на його реалізацію витрачено майже півмільйона гривень. У центрі працює єдиний ліцензований медичний кабінет, реабілітаційна частина та ресурсні й сенсорні кімнати.


Як поінформувала в.о. директора Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради Олена Дерев’янко, станом на 01 вересня поточного року у закладі навчається 279 учнів, у тому числі – 85 здобувачів освіти з особливими освітніми потребами. В ліцеї створено 6 інклюзивних груп з кількістю 27 осіб.


Метою Центру інклюзивної професійної освіти є допомога у реалізації права здобувачів освіти з особливими освітніми потребами на забезпечення рівного доступу до здобуття якісної професійної (професійно-технічної) освіти з урахуванням їх потреб й можливостей та підвищення ступеню участі здобувачів освіти у освітньому процесі і позанавчальних заходах й одночасне зниження рівня їх ізольованості.


«Сьогодні ми ставимо собі за мету закріпити статус найбільш динамічного та безбар’рного освітнього закладу для дітей з особливими освітніми потребами», – сказала Олена Дерев’янко.


Голова Житомирської ОДА наголосив, що створений Центр реалізує право дітей з особливими освітніми потребами на професійну освіту та один з перших в Україні відповідає вимогам доступності рівня професійно (професійно-технічної) освіти для дітей, які потребують інклюзивного навчання.


«Безсумнівно, у справді інклюзивному середовищі кожна дитина, у тому числі діти з особливими освітніми потребами, почуває себе безпечно та має відчуття приналежності до колективу. Саме в закладах професійно-технічної освіти кожна людина може показати свою індивідуальність», – зазначив Віталій Бунечко.


Довідково. За 51рік навчальний заклад випустив більше 17 тисяч учнів. У Ліцеї працює 40 педагогічних працівників.


Ліцей здійснює підготовку з 7 інтегрованих робітничих професій:

«Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин»;

«Оператор комп’ютерного набору»;

«Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»;

«Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування. Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин»;

«Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття. Взуттьовик з пошиття ортопедичного взуття»;

«Кухар. Кондитер»;

«Офісний службовець (бухгалтерія)»;

«Соціальний робітник».


Для забезпечення освітнього процесу в ліцеї функціонують 29 кабінетів, 10 лабораторій, 9 виробничих майстерень, оснащених відповідним обладнанням та технічними засобами згідно з вимогами програм. У навчальних цілях використовується п’ять комп’ютерних класів, лабораторія офісної техніки, Internet-кабінет, веблабораторія, в яких розміщено 109 комп’ютерів. Всі комп’ютери об’єднані в локальну мережу, підключені до Internet. Ліцей забезпечено власними житлово-побутовими та спортивно-оздоровчими спорудами та відділами.


Вчора

Сторінки:
Нагору