ВЕР
П'ятниця
30
19:36
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​У Житомирі судитимуть злісного аліментника, який заборгував своїй малолітній доньці майже 80 тис грн

Прокурори Житомирської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого жителя за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів (аліментів) на утримання дітей (ч. 1 ст. 164 КК України).

За даними слідства, 35-річний житель Житомира, батько малолітньої дитини, тривалий час, із січня 2021 по липень 2022 роки умисно ухилявся від сплати коштів на користь колишньої дружини для утримання їхньої доньки.


Унаслідок цього за понад півтора року горе-батько заборгував більше 76 тис. грн аліментів, водночас ігноруючи рішення суду, яким його зобов’язано щомісячно сплачувати кошти, призначені для дитини. Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводило Житомирське райуправління поліції.


Загалом, протягом останніх двох місяців це третій батько, стосовно якого Житомирська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт за фактом злісної несплати аліментів.


Наразі одне з проваджень, за підтримання публічного обвинувачення прокурорами окружної прокуратури, розглянуто судом. Вироком Корольовського районного суду м. Житомира 36-річного житомирянина визнано винним у скоєнні злочину проти особистих прав і свобод людини (ч. 1 ст. 164 КК України). Зловмиснику, який не сплачував кошти на утримання та виховання двох малолітніх дітей, призначено покарання у виді 80 годин громадських робіт.


Додатково. Згідно ст. 164 КК України, злісне ухилення від сплати аліментів карається громадськими роботами від 80 до 120 годин, арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Повторна судимість за цією статтею карається громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років.

Нагадуємо, що стаття 27 Конвенції ООН про права дитини, а також ст.8 Закону України «Про охорону дитинства» гарантує дітям право на гідний (належний) рівень життя. Подружжя однаковою мірою відповідає за створення належних умов, оскільки згідно норм сімейного законодавства, батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо дітей.

Вчора

Сторінки:
Нагору