В ОВА опрацювали пропозиції до Програма комплексного відновлення території Житомирської області
27 листопада під головуванням заступника начальника Житомирської обласної військової адміністрації з питань взаємодії з правоохоронними органами Олександра Федька відбулося п’яте засідання робочої групи з розробки проєкту Програми комплексного відновлення території Житомирської області на 2024–2030 роки.
У засіданні взяли участь члени робочої групи, керівники структурних підрозділів обласної військової адміністрації, які, хоча й не входять до складу робочої групи, активно долучалися до процесу розробки програми. Також до заходу приєдналися керуючий справами Житомирської обласної ради Віктор Назар, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань регламенту та депутатської діяльності Олег Скидан, а в онлайн-форматі представники розробника проєкту програми — ТОВ «Український науково-проектний інститут цивільного будівництва».
Олександр Федько зазначив, що сьогоднішнє засідання передбачає розгляд пропозицій, які надійшли в процесі громадського обговорення, та ухвалити спільне рішення щодо їх врахування або відхилення.
«Під час розгляду пропозицій ми повинні врахувати, що програма комплексного відновлення розробляється як на рівні області, так і на рівні кожної територіальної громади окремо. Програма територіальної громади має відповідати загальній обласній, враховувати її специфіку та розв’язувати локальні проблеми, притаманні конкретній громаді», — зазначив Олександр Федько.
Начальник відділу містобудування, архітектури та містобудівного кадастру Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОВА, секретар робочої групи Валентина Умінська повідомила, що з моменту оголошення громадського обговорення на електронну адресу департаменту надійшло шість пропозицій. Усі вони були офіційно зареєстровані в канцелярії департаменту, а анонімних звернень не зафіксовано. Секретар робочої групи запропонувала розглянути ці пропозиції на засіданні.
Після чого заступник директора департаменту регіонального розвитку ЖОВА Віктор Мединський зазначив, що пропозиції отримано від територіальних громад, організацій, установ, а саме: Черняхівської селищної ради, Коростенської міської ради, Житомирської міської ради, Овруцької міської ради, Департаментів соціального захисту населення та регіонального розвитку.
Для оперативного розгляду всі пропозиції були попередньо опрацьовані членами робочої групи та структурними підрозділами обласної військової адміністрації. За результатами аналізу кожна пропозиція отримала коментарі щодо можливості її врахування у фінальній редакції проєкту Програми.
Окрему увагу Віктор Мединський приділив пропозиції, яка була озвучена на попередньому засіданні депутатом обласної ради, головою постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності Олександром Дмитруком. З метою врахування цієї пропозиції було підготовлено звернення з переліком, який планується включити до проєкту Програми. Основою для цього стали 11 пріоритетних проєктів, що мають значний вплив на економічний розвиток регіону та можуть бути реалізовані за кошти державного і місцевого бюджетів. Перелік було сформовано відповідно до доручення Офісу Президента.
«Прошу включити всі пропозиції, отримані під час громадського обговорення, до проєкту Програми, якщо для цього не буде обґрунтованих заперечень. Відкоригований проєкт Програми комплексного відновлення має бути внесений на розгляд Житомирської обласної ради для затвердження відповідно до вимог чинного законодавства України», — наголосив Олександр Федько.
Нагадаємо, що 11 листопада на сайті Житомирської ОВА було оголошено про початок процедури громадського обговорення проєкту Програми комплексного відновлення Житомирської області на 2024–2030 роки.