КВІ
Субота
20
13:42

​В Житомирській області 2 родини надаватимуть послуги «професійних батьків»

В області навчання на патронатних вихователів та їх добровільних помічників пройшли 5 родин. Так дві сім’ї після завершення всіх юридичних питань зможуть приймати в свою родину дітей, котрі потрапили у складні життєві обставини.

Першими патронатними вихователями на Житомирщині можуть стати родини з Новоград-Волинського та Коростишівського районів. Про це повідомляє обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Ці сім’ї пройшли всі етапи навчання, отримали рекомендації від тренерів, психологів і тепер можуть надавати послуги патронату над дитиною.


У центрі наголошують, що ці родини зможуть патронувати дітей саме з цих двох районів. Адже послуга патронату над дитиною передбачає допомогу для дитини у складних життєвих обставинах, не відриваючи її від звичного соціального оточення. Поки батьки долатимуть певні труднощі, заради збереження сім’ї, діти мають відвідувати школу, садочок, в яких навчалися.


Ще три родини з Житомирщини також у найближчому майбутньому зможуть бути патронатними вихователями. Це сім’ї з міста Малина та Хорошівської ОТГ. Вони ще мають пройти співбесіди із замовниками послуг – РДА, ОТГ.


Послуги патронату над дитиною оплачуються і на утримання дітей під час їхнього перебування в патронатній сім’ї виділяються кошти у розмірі двох прожиткових мінімумів на місяць на кожну дитину. Оплата праці патронатних вихователів здійснюється окремо і становить в період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя п’ять прожиткових мінімумів (наразі це 9 605 грн). З 1 липня 2019 року ця сума буде більшою – 10 035 грн. Період, протягом якого патронатний вихователь здійснює свою діяльність, зараховується до трудового стажу.


Нагадаємо, що патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками. Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.


Якщо ви також маєте бажання допомагати дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, можете пройти навчання на патронатних вихователів. Кандидатам, що мають намір стати патронатними вихователями необхідно звернутися до обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для отримання додаткової інформації щодо процесу запровадження цієї послуги в громаді та подати відповідний пакет документів. Довідки за телефоном (0412) 47-09-92, (0412) 47-44-85.

Вчора

Сторінки:
Нагору