СІЧ
Вівторок
25
10:57
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Вирок у справі про молоток та «розборки» бердичівських пенсіонерів

Суд постановив кінцеве рішення у кримінальному провадженні щодо 68-річного бердичівлянина, який узимку минулого року під час конфлікту на вулиці двічі ударив сусіда молотком по руці. За нанесення легких тілесних ушкоджень чоловік має сплатити 850 гривень штрафу і 5 000 моральної шкоди.

Протягом усього слідства обвинувачений заперечував свою вину. Розповів, що конфліктує з потерпілим уже років 17 і що причини їхніх суперечок щоразу різні. Зокрема, 15.02.20 р. близько пів на восьму ранку сусід із мисливським патронташем пробігав повз його будинок, а у відповідь на звертання першим на нього напав, через що й довелось відмахуватись молотком.


Потерпілий описав ситуацію по-іншому. Вказав, що того ранку збирався на полювання із двома товаришами. Він віддав їм рюкзак з патронташем і повернувся додому узяти собаку, а на зворотному шляху зустрів обвинуваченого. Той вийшов на вулицю з молотком, став докоряти нібито за отруєння його собаки, а потім заходився бити. Постраждалий запевняв, що кривдник цілився у голову, та він вчасно прикрив її руками.


Після допиту свідків з обох сторін, серед яких за клопотанням обвинуваченого був і судмедексперт, а також дослідження усіх доказів, суд зробив висновок про доведеність винуватості чоловіка в інкримінованому правопорушенні, передбаченому частиною 1 статті 125 КК України. Версія підсудного про самозахист не знайшла свого підтвердження, тож її розцінено як спробу уникнути відповідальності.


Обираючи покарання, суд зважав на ступінь суспільної небезпеки скоєного, дані про особу обвинуваченого (несудимий, пенсіонер), санкцію статті та запропоновані учасниками вид і міру стягнення. На бердичівлянина накладено штраф розміром 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, також він зобов’язаний відшкодувати потерпілому моральну шкоду.


Вирок іще не набрав законної сили.

Вчора

Сторінки:
Нагору