ЛЮТ
Субота
27
09:03
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Віталій Бунечко: Держава розпочала перевірки газопостачальних компаній щодо завищених тарифів

Значне збільшення тарифів на газ у січні 2021 року продемонструвало, що створений в Україні у серпні минулого року ринок газу, потребує додаткової уваги з боку держави. Зокрема це стосується обґрунтованості ціноутворення вартості газу для населення. Зараз держава вживає відповідних заходів, щоб зберегти умови для прозорої конкуренції та запобігти зловживанням та спекуляції цим питанням.

«Перевірка облгазів це частина комплексу заходів, які вживає держава задля забезпечення справедливих тарифів на газ для населення. Раніше за ініціативи Президента Уряд та НКРЕКП зменшили тарифи на газ для населення на 30%, який наразі становить 6 гривень 99 копійок, та на розподіл газу до 1 гривні 79 копійок. Зараз АМКУ вивчає наявність ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях шести газопостачальних компаній. Серед них і ТОВ «Житомиргаз збут». Експерти Антимонопольного комітету вважають, що дії цих компаній при встановленні тарифів могли призвести до ущемлення інтересів споживачів», – прокоментував ситуацію з тарифами на енергоносії в області голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.


У повідомленні Антимонопольного комітету йдеться, що незважаючи на те, що окрім ТОВ «Київоблгаз збут», ТОВ «Житомиргаз збут», ТОВ «Чернігівгаз збут», ТОВ «Черкасигаз збут», ТОВ Уманьгаз збут» та ДП «КиївГазЕнерджі» в територіальних межах тих же областей діяльність із постачання природного газу здійснюють й інші суб’єкти господарювання. Однак і надалі до 85% населення користуються послугами даних компаній у відповідних регіонах.


З урахуванням цін, які формувались на ринку, вищезазначені товариства здійснювали постачання природного газу для населення за економічно необґрунтованими (завищеними) цінами.


У разі наявності інформації щодо можливих порушень із боку газопостачальних компаній, зокрема створення перешкод при зміні постачальника, потрібно звертатися до міжобласних відділень АМКУ:


Північне (Київ і область, Житомирська, Чернігівська та Черкаська області): (044) 248-08-92, kv@amcu.gov.ua

Вчора

25.02.21

Сторінки:
Нагору