ЖОВ
Четвер
21
01:38
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Вже вп’яте за останні два місяці КП «Житомирводоканал» забруднює річки Житомирщини

Вчора Державній екологічній інспекції Поліського округу стало відомо про зупинення перекачування нечистот з двох КНС (каналізаційно-насосна станція) КП «Житомирводоканалу» на території Богунського та Корольовського районів міста Житомир.

В результаті зупинення даних КНС неочищені стічні води потрапили до річки Кам’янка, яка впадає в річку Тетерів, тому вкотре відбулось забруднення двох річок Житомирщини.


В свою чергу КП «Житомирводоканал» не повідомило Інспекцію про даний факт, чим порушило вимоги ст. 44 Водного Кодексу України, відповідно ст. 59 ч.1 та 91-4 КУпАП (забруднення вод, ненадання та приховування екологічної інформації) посадових осіб комунального підприємства буде притягнуто до адміністративної відповідальності.


Також сьогодні, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу обстежено береги річки Тетерів в районі Паперової фабрики, де виявлено загибель водних живих ресурсів.

Як результат, державними інспекторами здійснено підрахунок загиблої риби, зокрема це понад 500 особин, таких як:

- судак – 74 одиниці; плитка – 51 одиниця; лящ – 175 одиниць;

окунь – 47 одиниць; плоскирка – 218 одиниць. Попередньо – орієнтовна сума збитків за загибель водних біоресурсів більше 500 тис. грн.


Не виключається, що і на цей раз загибель водних живих ресурсів пов’язана з господарською діяльністю КП «Житомирводоканал», яке систематично здійснює скиди неочищених стічних вод, що потрапляють до річок Путятинка, Кам’янка та Тетерів.


На даний час Інспекцією здійснюється підрахунок розміру збитків завданих загибеллю водних живих ресурсів, здійснюється відбір проб води з водних об’єктів для проведення лабораторних досліджень.


Після підрахунку суми збитків, всі складені матеріали будуть передані до правоохоронних органів для встановлення винних осіб.


Просимо небайдужих громадян міста Житомир, які виявили скид з мереж КП «Житомирводоканал» негайно повідомляти Інспекцією про даний факт, що дозволить оперативно реагувати та вживати відповідних заходів в межах наданих повноважень.

Вчора

Сторінки:
Нагору