ВЕР
Четвер
23
20:09
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

За добу поліцейські виявили незаконні посіви нарковмісних рослин на п’яти приватних ділянках жителів Житомирщини

На території області тривають оперативно-профілактичні заходи, що мають на меті попередження та виявлення фактів незаконних посівів нарковмісних рослин. 14 липня працівники поліції виявили заборонені для вирощування рослини за місцем проживання жителів Овруцької, Чоповицької, Олевської та Андрушівської громад.

Рослини характерного вигляду поліцейські виявили на присадибних ділянках двох жителів м. Андрушівки. З городу 42-річного містянина вилучили понад 2 десятки рослин коноплі, а 58-річна місцева жителька виростила 44 такі ж рослини.


А у с. Репищі на Малинщині ймовірно нарковмісну городину помітив дільничний офіцер поліції. Тож під час санкціонованого обшуку за місцем проживання 56-річного місцевого жителя виявили понад 2 десятки рослин коноплі.


На своїй присадибній ділянці вирощувала рослини маку 57-річна жителька с. Сущан, що на Олевщині. Всього поліцейські нарахували 180 заборонених для вирощування рослин, які господиня дбайливо висіяла серед іншої городини.


А на земельній ділянці, що належить жительці Овруччини, під час санкціонованого обшуку правоохоронці виявили понад сотню рослин маку та майже стільки ж конопель.


Всі врожаї поліцейські вилучили та направили на дослідження до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при МВС. У рамках розпочатих кримінальних проваджень за ст. 310 (Посів або вирощування снотворного маку або конопель) Кримінального кодексу України триває з’ясування всіх обставин.


Місцевим жителям правоохоронці роз’яснили вимоги законодавства щодо культивування нарковмісних рослин. Нагадаємо, що мак та коноплі є сировинною базою для виготовлення наркотичних речовин. Відтак державою врегульовано питання щодо посівів цих рослин для харчових та промислових потреб. Зокрема, посів таких рослин у приватних господарствах є незаконним.


Так, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин або конопель у кількості до 10 рослин, - караються штрафом від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Посів або вирощування маку в кількості від 100 до 500 рослин або конопель від 10 до 50 розцінюється вже кримінально каране діяння, за яке передбачено в тому числі і арешт до 6 місяців або обмеження волі строком до 3 років.

Вчора

Сторінки:
Нагору