СІЧ
Вівторок
25
09:41
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​За тиждень поліцейські розшукали та повернули додому 10 юних жителів Житомирщини

Усі повідомлення про зникнення стосувались підлітків. У переважній більшості вони повернулися до домівок за кілька годин після початку пошуків. Причинами цих інцидентів стало бажання самостійності та втрата відчуття часу під час розваг та прогулянок. Відтак правоохоронці закликають батьків приділяти більше уваги підростаючим нащадкам.

Загалом минулого тижня з місць проживання йшли неповнолітні віком від 13 до 17 років. Частина з них – вже «досвідчені мандрівники», які звикли самостійно подорожувати й не зважають на застереження дорослих. В інших випадках діти «забували» сповіщати батьків про своє місце знаходження та розважалися, не дивлячись на пізній час доби.


Увечері 1 грудня до поліції звернулась мама 16-річної жительки Вишевицької громади Житомирського району. За її словами, донька вранці пішла з дому та не повернулася. Рідні знайшли залишений нею мобільний телефон та записку, в якій йшлося про бажання жити самостійно. Відтак про подію одразу були сповіщені поліцейські.


Вже за кілька хвилин дільничний офіцер, який автомобілем їхав вулицею с. Ірші, помітив дівчину, схожу за прикметами на розшукувану. Тож він повернув її у родину. Нині з дорослими та молодшими членами сім’ї працюють ювенальні поліцейські.


Правоохоронці закликають батьків приділяти більше часу дітям. Варто нагадувати правила поведінки на вулицях та у місцях відпочинку, домовитися про підтримання телефонного зв’язку під час відпочинку з друзями, обговорити дії у разі надзвичайних та загрозливих ситуацій. Намагайтесь уникати конфліктів чи суперечок у спілкуванні з підлітками, пам’ятайте, що зараз вони переживають особливий період, коли необережне слово може спричинити неочікувану реакцію.


Якщо ви помітили у транспорті, на вулиці, крамниці тощо одиноку дитину без супроводу дорослих – не будьте байдужими, поцікавтеся, де її батьки, чи не потребує вона допомоги. У разі необхідності зателефонуйте на спецлінію «102» та повідомте про ситуацію.

Вчора

Сторінки:
Нагору