Замість трьох буде одна: У Житомирі хочуть збудувати нову лікарню
На позачерговому засіданні виконкому Житомирської міськради 10 липня члени виконкому підтримали затвердження концептуальної записки проєкту "Будівництво нової багатопрофільної лікарні в місті Житомирі".
Перед голосуванням Житомирський міський голова Сергій Сухомлин сказав, що Житомир уподовж кількох років шукав фінансових партнерів для реалізації цього проєкту. За його словами, збудувати нову лікарню з урахуванням усіх логістичних моментів вийде дешевше, ніж проводити масштабну реконструкцію існуючих медзакладів.
"В Житомирі є три лікарні загальною площею більше 60 тисяч квадратних метрів. Ми рахували за різними міжнародними проєктами, що загалом лише одна термомодернізація, ремонти, обладнання, нове опалення, дах, система вентиляції — робити все це в рамках реконструкції набагато дорожче, ніж будувати нове. Виходить така сума, що ми розуміємо: у найближчі 10-15 років ми точно не зможемо всі лікарні привести до нормального стану. В той же час, навіть якби ми це все зробили б, лікарні все одно лишалися б незручними для пацієнта, бо діагностика в одному кінці міста, якісь напрямки — в іншому. Логістика пересування пацієнта незручна і головне — ми не зможемо забезпечити на 100% безбар'єрність і багато інших моментів", — сказав Сергій Сухомлин.
Міський голова навів приклад міста в Японії, де замість двох лікарень побудували в одному місці новий десятиповерховий шпиталь. Там розмістили всі потрібні відділення, розташувавши їх на різних поверхах. Це дозволило, використовуючи меншу площу, організувати зручнішу логістику для пацієнтів.
"Ми вже кілька років намагаємося знайти фінансування на цей проєкт. Мінохорони здоров'я попередньо підтримало цю ідею — в нас є лист підтримки від них. Років півтора-два у нас було спілкування з керівництвом Європейського інвестиційного банку. Вони теж підтримали даний проєкт. Але для того, щоб рухатися, нам потрібно розробити техніко-економічне обґрунтування (ТЕО — ред), бізнес-план даного проєкту. В нас з'явився надійний партнер AFC — це фактично підрозділ Світового банку, який готовий надати гроші на фінансування ТЕО, розробку бізнес-плану, прорахунку кількості палат і обладнання та іншого необхідного для будівництва в Житомирі такої багатофункціональної лікарні. Це ми проговорювали на зустрічі в Берліні. Але і до цього було пророблено багато роботи, і я думаю, що в нас найближчим часом буде підписання договору у Відні щодо виділення грошей на фінансування даного проєкту по Житомиру. Це не просто наша мрія, ми рухаємося в напрямку реалізації цього проєкту. Сьогодні ми приймаємо рішення для подальшої роботи з AFC", — поінформував Житомирський міський голова.
Директор комунальної установи "Агенція розвитку міста" Житомирської міськради Борис Пахолюк уточнив, що це складний і тривалий проєкт. На підготовку одного лише техніко-економічного обґрунтування, за його словами, знадобиться не менше 9 місяців, а будівництво вдасться почати не раніше, ніж через 2-3 роки.
Сергій Сухомлин додав, що, попри війну, кошти на відновлення України все одно надходитимуть, і отримає їх першим той, хто буде готовим і вже матиме проєкти для реалізації. За його словами, найближчим часом міська рада презентує кілька проєктів, на які вдалося знайти гроші.