ЛИП
Субота
20
11:50

​Житомиряни під час повітряної тривоги не змогли скористатися укриттям в центрі міста

Ранкова тривога у Житомирі 8 липня 2024 року перервала заняття в Продюсерському центрі Ірени Марченко. Жінка із дітьми вирішила спуститися до найближчого укриття, яке розташоване у проїзді Скорульського та виявилося непридатним для використання. Кореспонденти Суспільного дізнавалися, що не так з бомбосховищем.

За словами гендиректорки продюсерського центру, минулого року тут прибирали.


"Я не очікувала, що тут настільки брудно, настільки смердить, тому що ми тут стоїмо і чуємо, як пахне звідти гаром. Ми коли завели сюди дітей, зрозуміли, що не можемо перебувати тут. У швидкому темпі почали шукати найближче укриття. Ми знайшли, швидко перевели дітей, тому що вони та викладачі кашляли, задихалися, бо там стояти просто неможливо", — сказала Ірена Марченко.


Споруда на вулиці Скорульського перебувала на балансі Фонду соціального страхування. Після ліквідації фонду її передали Головному управлінні Пенсійного фонду в Житомирській області як об’єкт незавершеного будівництва. У 2023 році її підвальне приміщення облаштували як найпростіше укриття: провели світло, встановили електронний замок на двері. Після завершення ремонтних робіт невідомі зламали замок до укриття та винесли майно з приміщення.


Зі слів начальника Головного управління Пенсійного фонду в Житомирській області Івана Заінчковського, правоохоронці поінформовані.


"Через тиждень встановили, що виламані двері, пошкоджений замок, вкрадена проводка, лампочки, автомати тощо — все практично, що було більш-менш цінне, винесено. Ми того ж і наступного дня також звернулися і до Житомирського районного відділу Національної поліції з цього питання щодо ознак злочину, крадіжки майна нашого. Також звернулися до управління патрульної поліції Житомирської області з цього питання", — розповів Іван Заінчковський.


За його словами, утримувати недобудову на балансі установи недоцільно. У січні 2024 року Пенсійний фонд у Житомирській області підготував листа до міськради про відсутність заперечень щодо передачі споруди із державної власності в комунальну. 30 січня під час сесії міськради депутати ухвалили рішення дати згоду на прийняття споруди на проїзді Скорульського у власність міської громади. За словами Івана Заінчковського, зараз готують усю необхідну документацію.


"Є перелік документів відповідно до чинного порядку передачі на Мінекономіки для підготовки розпорядження Кабміну щодо передачі цього об’єкту незавершеного будівництва із державної власності в комунальну Житомирської міської ради. Це питання не одного дня. Воно в часі буде затягуватися, тому що є певна процедура, через яку треба пройти", — додав Іван.


За словами Ірени Марченко, 8 липня вона з учнями скористалася укриттям, яке розташоване за адресою Театральна, 7.

Вчора

Сторінки:
Нагору