КВІ
П'ятниця
19
22:54

​Житомирська область визнана найкомфортнішою для ведення бізнесу — рейтинг BRDO

Офіс ефективного регулювання BRDO презентував цьогорічний рейтинг “Regional Doing Business — 2020”, який відображає сприятливість інвестиційного клімату в українських обласних центрах. За результатами дослідження, Житомир посів першу сходинку в рейтингу найкомфортніших міст для ведення бізнесу в Україні.

До топ-4 рейтингу “Regional Doing Business — 2020” також увійшли Чернігівщина (2 місце), місто Київ (3 місце) і Рівненщина (4 місце). Вінниччина та Івано-Франківщина набрали однакову кількість балів і поділили 5 місце рейтингу.


“Переможець цьогорічного рейтингу — Житомирська область — має високі бали за компонентами “започаткування бізнесу”, “оформлення земельної ділянки” та “приєднання до електромереж”. Проте, навіть у лідера рейтингу є суттєві прогалини, які потрібно надолужити. Тому рейтинг — це про проміжний результат, який потрібно не лише закріпити, але і примножувати”, — наголосив Вадим Загарій, керівник проектів BRDO.


Зокрема, опитані респонденти заявили про порівняно нетривалий строк проходження всіх необхідних процедур для реєстрації підприємства (у середньому не більше трьох днів) та відносно невелику кількість необхідних візитів до державних органів (в середньому близько двох). У цілому респонденти відзначили високу якість послуг та сервісів, які надаються Центром обслуговування платників Житомирської ДПІ.


За словами Вадима Загарія, попри лідерство у рейтингу Житомир має вкрай низький результат за показниками “електронні сервіси” на відміну від деяких обласних центрів, що опинилися наприкінці загального списку. Крім цього, Житомир набрав лише половину балів за критеріями “сплата місцевих податків” та “отримання дозволів на будівництво”.


Рейтинг “Regional Doing Business — 2020” визначається за сумою балів, набраною обласним центром у шести компонентах: започаткування бізнесу, сплата місцевих податків, оформлення земельної ділянки, приєднання до електромереж, одержання дозволів на будівництво та електронні сервіси. Оцінювання проводилося за адаптованою методологією Світового банку на основі опитування українських підприємців, у якому взяли участь 1754 респонденти з 25 областей та міста Києва.


“Це вже третє дослідження сприятливості умов ведення бізнесу в українських областях, яке проводить BRDO. Рейтинг здійснюється на підставі опитування згідно з адаптованою методологією Doing Business Світового банку. Поступ реформи децентралізації надає нові повноваження місцевому самоврядуванню. Спосіб реалізації повноважень часто має визначальний вплив на те, який державний сервіс отримають місцеві підприємці. Від місцевого самоврядування часто залежить, чи будуть реалізовані ухвалені реформаторські закони. Regional Doing Business — лакмусовий папірець, що вказує органам місцевого самоврядування, на чому треба акцентувати увагу, щоби поліпшити умови для підприємців та залучати інвесторів”, — відзначив Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання BRDO


Зазначимо, що рейтинг “Regional Doing Business”, який оцінює легкість ведення бізнесу в усіх обласних центрах України, експерти BRDO розробляють із 2017 року.

Сторінки:
Нагору