ВЕР
Вівторок
28
20:42
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Аграрне віче: Житомирщина проти продажу землі!

24 лютого 2020 року в Житомирі відбулось Аграрне віче, на якому пройшла зустріч фермерів Житомирської області з народними депутатами України. Асоціація фермерів Житомирщини і Національний штаб захисту рідної землі, в складі якого заступник голови обласного партосередку ВО "Батьківщина" Олег Ніколайчук, запросили на Аграрне віче народних депутатів України, щоб обговорити питання продажу сільськогосподарської землі та почути їх позицію з цього приводу.

Як повідомляє прес-служба Житомирської обласної парторганізації ВО «Батьківщина», на запрошення фермерів прийняла участь у Віче лише Народний депутат України Анжеліка Лабунська від ВО «Батьківщина». Шість народних депутатів України від Житомирщини, що знаходяться у складі фракції «Слуга народу», проігнорували зустріч з аграріями.


Під час свого виступу на Аграрному віче Анжеліка Лабунська довела громаді позицію партії «Батьківщина» і її лідера Юлії Тимошенко - «Геть руки від української землі! Тільки народ на референдумі має право приймати рішення про відкриття ринку землі! Закон №2178-10 – це початок кінця України!».

Після закінчення дискусії по питанням введення в Україні ринку сільськогосподарської землі, Аграрне віче Житомирщини прийняла звернення з вимогами до Верховної Ради України, Президента України та Прем’єр-міністра України для забезпечення процесу утворення та прийняття Єдиної національної програми з реформування земельних відносин, а саме:


1. Верховній Раді України– зупинити розгляд законопроекту №2178-10 від 10.10.2019 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». У разі прийняття вказаного законопроекту в цілому вимагаємо від Президента України накласти на нього вето. У випадку підписання закону Президентом звертаємось до фракцій Верховної ради про оформлення відповідного звернення до Конституційного Суду.

2. Верховній Раді України та Президентові України - утворити робочу групу в складі представників місцевих громад з усіх областей України, органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій і аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів ВРУ.

3. Результатом роботи цієї групи повинно стати утворення Єдиної національної програми реформування земельних відносин у відповідності до викладених в Настановах засад.

4. Текст Єдиної національної програми реформування земельних відносин підлягає оприлюдненню та схваленню в середовищі громад та фахових спілок, породжуючи, таким чином, суспільний консенсус стосовно його змісту та суті.

5. Лише після досягнення такого суспільного консенсусу Єдина національна програма реформування земельних відносин підлягає ухваленню Верховною Радою України та стає основою для внесення змін до чинних Законів України.

Після обговорення учасники Віче пройшли ходою "Проти продажу української землі" від місця зібрання до будівлі Житомирської обласної державної адмінеістрації та вручили озвучені вимоги голові ОДА Житомирської області.

Вчора

Сторінки:
Нагору