ТРА
Вівторок
26
11:45
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Уряд Гройсмана: 3 роки незворотних реформ і позитивних змін

За три роки Уряд Володимира Гройсмана почав інтенсивно виводити Україну з кризи і дав старт багатьом успішним змінам, на які держава чекала десятиліттями. Упродовжцього часу Уряд довів свою ефективність в непростих умовах, коли на Донбасі триває війна, а зовнішні борги України, запозичені попередньою владою, доводиться повертати.

Так, торік економіка України показала найбільше зростання за останні сім років, а рівень інфляції знизився з 43,3% у 2015 році до 9,8%.


«Ми маємо досить позитивний показник 3,2 відсотка зростання ВВП», - підсумовує результати 2018 року Гройсман.


За його словами, стратегічною метою Уряду є концентрація на тому, аби частка зовнішнього боргу відносно ВВП знижувалася, що забезпечить стабільність української економіки та її поступальний розвиток.


«Ми працюємо з фінансовими ринками світу, аби віддати кредити, які на нас поклали минулі уряди протягом 2005-2013 років. Зараз ми щороку платимо 5 млрд дол. в якості обслуговування боргу», - підкреслив Прем’єр-міністр.


Попри труднощі Кабмін рішуче втілює анонсовані реформи. Одна із них – це започаткованау жовтні 2017 року пенсійна реформа.


Як інформують у Міністерстві соціальної політики, з 1 березня цього року підвищення від індексації отримали 8,1 млн пенсіонерів. Ще для 2 млн людей, що мають повний стаж, але отримують мінімальну пенсію, здійснена спеціальна доплата в розмірі 2410 грн, що виплачувалася двома частинами.


«Ми таким чином ліквідували зрівнялівку. Це те, що системно робиться, і буде робитись далі. Я вважаю, що ми зробили ще одну дуже добру справу – ми заклали туди норму автоматичної індексації. Тепер жоден політик не зможе на цьому маніпулювати, бо раніше під вибори робили підвищення на копійки і все», - пояснив Гройсман.


Крім того, за останні три в Україні роки втричі зросла мінімальна зарплата. У доларовому еквіваленті з близько 50 доларів у 2016 році до 150 доларів цьогоріч. Таку ж динаміку демонструє і середня зарплата. Зараз у доларовому еквіваленті вона перевищує 380 доларів, хоча ще три роки тому була вдвічі меншою.


Реформування охопило й систему освіти. За стандартами нової української школи нині навчається майже 450 тисяч дітей по всій державі. У 2018-2019 роках на цей напрямок з держбюджету виділяється приблизно 1 млрд грн.


«Інвестиції в освіту – інвестиції в силу держави. Ми будемо інвестувати в садочки, в сучасний освітній простір, в підготовку професійних кадрів для економіки», - переконаний Прем’єр.


Помітні результати демонструє і медична реформа. Близько 30 млн українців вже підписали декларації із сімейними лікарями. Натомість програмою «Доступні ліки» скористалося понад 8 млн громадян. До переліку препаратів рік тому входило 157 найменувань і за весь 2018-й було виписано і відшкодовано понад 15 млн рецептів. Цього року програма розширена до 239 препаратів, а її бюджет збільшений до 1 млрд грн.


В Україні зберігається тенденція до зростання обсягів фінансування ремонту доріг за кошти держбюджету, а також посилюється контроль за якістю виконаних робіт. До прикладу у 2017 році було побудованобільше доріг, ніж у рекордному 2011-му. Натомість минулого року обсяги 2017-го вдалося збільшити вдвічі.


У бюджеті на 2019 рік передбачено на ремонт доріг рекордні 55 млрн грн, з яких 15 млрд грн – на місцеві дороги.


«Думаю, українці вже бачать, що в кожній області реалізуються проекти будівництва, реконструкція доріг і т. д. Тому ми побудували єдину систему, зараз нам потрібен тільки час. Наша стратегія з 2018 року – за 5 років побудувати всі з'єднання між всіма обласними центрами і ми це зробимо», - підкреслив Прем’єр-міністр.


Прогресивні урядові ініціативи впродовж останніх років знаходили необхідну підтримку в парламенті, який ухвалював їх на законодавчому рівні. Одна з таких змін – це запровадження трирічного бюджетногопланування.


«Запроваджується новий механізм бюджетного планування на три роки, що має більшу прогнозованість і послідовність виконання урядових рішень і програм, розширення горизонту планування для всіх, зокрема й місцевих бюджетів», - підкреслив голова уряду.


Як показують результати останнього опитування, проведеного Агентством моделювання ситуацій, 85,5% українських експертів вважають, що за три роки діяльності уряду Володимира Гройсмана ситуація в країні змінюється у позитивному напрямку.


Серед найбільших досягнень Кабміну під керівництвом Гройсмана експерти називають підвищення мінімальної зарплати, монетизацію субсидій та осучаснення пенсій з запровадженням автоматичної індексації. Серед найпомітніших зрушень – децентралізацію, державну безпеку й оборону, шляхову інфраструктуру та підтримку аграрного сектору.

Вчора

24.05.20

Сторінки:
Нагору