КВІ
Середа
24
17:13

​Віталій Бунечко скликав нараду щодо загострення ситуації з COVID-19 на Житомирщині

Голова ОДА Віталій Бунечко скликав термінову нараду щодо загострення ситуації у боротьбі з COVID-19 на Житомирщині. Про це він повідомляє у себе на сторінці у Фейсбук. Нараді відбулась за участі керівництва Нацполіції, Нацгвардії, Держспоживслужби, обласного лабораторного центру та обласного центру надання екстреної медичної допомоги. Були визначені невідкладні кроки та заходи, які будуть запроваджені найближчим часом.

За словами голови Житомирської ОДА, необхідність прийняття відповідних рішень та мобілізації наявних людських й матеріальних ресурсів в області зумовлена стрімким зростанням захворюваності в області та необхідності забезпечення ефективної роботи наших медичних закладів в умовах збільшення навантаженості на лікарні і медичний персонал. Так, у неділю в області зафіксовано новий антирекорд – 707 захворілих. Останніми днями кількість викликів екстренки, пов’язаних з COVID-19 становить понад 130 на добу.


"За даними обласного лабораторного центру, у найближчі тижні нас може очікувати збільшення кількості хворих у арифметичній прогресії. Вже зараз кількість зразків, що надходять щодня для дослідження перевищують технічні можливості лабцентру, які становлять близько 1400 досліджень на добу. Втім, лабораторний центр очікує на прибуття нового обладнання корейського виробництва, що дозволить збільшити кількість тестувань. Розглядається можливість на період загострення ситуації, об’єднати зусилля лабораторії у дитячій поліклініці в Житомирі, регіональної державної лабораторії Держспоживслужби та обласного лабцентру в боротьбі з COVID-19.


З огляду на це, було прийнято:

- Перше — повне перепрофілювання п’яти лікарень в області під лікування хворих з COVID-19. До 11 листопада під вирішення цих завдань буде переведено лікарню №2 ім. В.П.Павлусенка в Житомирі, Житомирську центральну районну лікарню, Бердичівську міську лікарню, Коростенську центральну районну лікарню та Малинську міську лікарню.

- Друге – розробка плану облаштування мобільних госпіталів у Житомирі та створення так званої «буферної зони», де будуть перебувати пацієнти з підозрою на коронавірусну інфекцію, стан здоров’я яких не потребує кисневої підтримки. Це дозволить розвантажити лікарні, що лікують хворих на коронавірус та ефективно використовувати наявні ліжка, обладнані доступом до кисню. Найближчим часом буде визначено, які інші, немедичні об’єкти будуть задіяні.

- Однією з найголовніших проблем на фоні збільшення захворюваності залишається брак фахових медиків. До того ж, кількість медичних працівників, інфікованих коронавірусом, зростає щоденно. Зараз ведеться робота по залученню до роботи додаткового медперсоналу з різних лікарень та закладів вищої освіти області.

- Однак, найбільшу допомогу в ситуації що склалася, ми можемо надати усі разом, якщо будемо суворо дотримуватися карантинних заходів та обмежувати соціальні контакти. Жарти скінчилися, зараз йдеться про збереження життя. Будьте відповідальними", - йдеться у повідомленні.

Вчора

Сторінки:
Нагору