ТРА
Вівторок
24
21:07
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​У Житомирі вшанували пожежних-ліквідаторів, які убезпечили світ від наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня в Головному Управлінні ДСНС України у Житомирській області відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

На майдані перед обласним управлінням ДСНС пам'ять полеглих вогнеборців вшанували їхні побратими – ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, рятувальники області, голова обласної державної адміністрації Віталій Бунечко та заступник голови обласної ради Володимир Федоренко, представники органів місцевого самоврядування, відомчих установ, правоохоронних органів, учні шкіл та громадськість. Вони поклали квіти до пам’ятника «Пожежним, які врятували світ» та до меморіальних плит з іменами вогнеборців, які пішли з життя.Грудень для ліквідаторів аварії на ЧАЕС нині є ще одним знаменним днем, що глибоко пов’язує товаришів і колег спогадами та надає можливість знову зустрітися тим, хто дожив до сьогоднішнього дня.Участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у травні 1986 року брав і зведений загін пожежних Житомирщини у кількості 289 чоловік. На їх долю випало ліквідовувати пожежу кабелів у тунелях на станції в ніч з 22 на 23 травня, відкачувати з-під реактора забруднену воду, подавати воду на бетонування, забезпечувати зв'язок та пожежну безпеку у зоні відчуження. Наслідки цієї діяльності не пройшли безслідно. Із 289 чоловік більш як 125 пожежних-ліквідаторів померли від хвороб, що спричинила радіація. Смерть щороку продовжує забирати життя ветеранів, що особливо відчутно в останні роки.14 грудня до заходів із вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС долучилися керівники та особовий склад усіх рятувальних підрозділів області, віддавши данину пам’яті своїм землякам – побратимам.

Для довідки: 35 років тому над зруйнованим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС четвертим енергоблоком за 206 днів було збудовано об’єкт «Укриття». Це була перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити вплив радіоактивних відходів на навколишній світ. Згодом для перетворення його в екологічно безпечну систему над ним спорудили новий комплекс. Відтоді 14 грудня - дата завершення робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – стала символом турботи і вшанування тих, хто брав у цьому безпосередню участь.

26.02.22

25.02.22

Сторінки:
Нагору