ЛИП
Субота
20
12:15

​Черги від ночі: як житомиряни намагаються пройти військово-лікарську комісію

У Житомирі в поліклініці міської лікарні №2 призовники, військовозобов'язані, резервісти та жінки з медичною та фармацевтичною освітою проходять обстеження для оновлення військово-облікових даних і це спричиняє великі черги. Жителі міста скаржаться на обмежену кількість прийомів та труднощі з потраплянням до спеціалістів.

Житомирянин Володимир вже другий тиждень проходить військово-лікарську комісію у поліклініці Житомирської міської лікарні №2. Він розповів, що упродовж робочого дня лікарі приймають обмежену кількість пацієнтів, тому утворюються черги.


"Тут люди намагаються навести порядок, але це не діє, оскільки лікарі приймають по 50 людей. Я не знаю, звідки це взялося, де прописано, що треба приймати 50 людей на день. Був випадок, коли я стояв у черзі і вже о 10:00 лікар сказав, що більше не прийматиме", — сказав Володимир.


Голова військово-лікарської комісії Житомира Людмила Орехівська зазначила, що наказом Міністерства оборони України №402 визначена кількість пацієнтів, яких може прийняти лікар упродовж одного робочого дня.


"Люди, яких ви бачили, отримують направлення на проходження військово-лікарської комісії в ТЦК та СП. Потім вони приходять до нас. Згідно з наказом, ми можемо прийняти в день до 50 осіб. Ви ж розумієте, що людей багато і це фізично дуже важко. У нашій роботі важливо не допустити жодної помилки, щоб по кожному було прийняте правильне рішення. Ось, подивіться, як проходить медичний огляд: тут виділено червоним, що в день ми можемо прийняти не більше 50 осіб", — пояснила Людмила Орехівська.


Житомирянка Ольга показує список зі 133 людей, які записані на прийом до хірурга. Такі списки ведуть самі пацієнти.


"Ми з 4:00 ранку тут. Уже було 23 людини о четвертій годині ранку. Люди записуються з 12 години ночі на наступний день", — розказала Ольга.


"Приходять і вночі займають чергу та пишуть свої списки, то їх виносять, то заносять. Ми намагаємося записувати всіх у нас в кабінеті, щоб знати, хто вже пройшов комісію. Ми викликаємо всіх, щоб завершити комісію", — повідомила Людмила Орехівська.


Окрім пацієнтів, які проходять ВЛК на прийом до спеціалістів вузького профілю у черзі стоять й інші відвідувачі поліклініки. Житомирянка Наталія розповіла, що третій тиждень не може потрапити на прийом до лікаря офтальмолога.


"Я не можу потрапити до окуліста. Вже провела дообстеження, мені тільки підписати залишилося. Це нереально, навіть не знаю, що робити далі. Сьогодні я вийшла о 5:00, прийшла о 5:30 і була в черзі 104, а приймають 50 людей у найкращому разі", — сказала Наталія.


За словами Людмили Орехівської, щоб пришвидшити проходження медичної комісії, пацієнти мають приходити з усіма медичними довідками.


"Ми просимо людей, щоб якщо вони мають якісь медичні документи, адже кожен знає, чим хворіє, то вже приходили з готовими документами. Якщо є потреба скерувати на дообстеження, то ми обов’язково скеруємо. Наше завдання — повністю висвітлити всю інформацію в карті обстежуваного, а якщо медичної документації достатньо, то рішення приймається одразу на місці", — розповіла голова міської ВЛК.

Вчора

Сторінки:
Нагору