Вступна кампанія: кількість бюджетних місць в університетах Житомира та які спеціальності обирають
У трьох університетах Житомира — Житомирській політехніці, Поліському національному та державному університеті імені Фрака — кількість бюджетних місць коливається від 200 до 450. Кореспонденти Суспільного дізнавалися, які спеціальності обирають абітурієнти.
Марія – абітурієнтка, 5 серпня дівчина прийшла подавати документи на вступ до університету. Державний університет "Житомирська політехніка" обрала через сучасний підхід, активні соціальні мережі та цікаве студентське життя, розповіла Суспільному Марія.
"Обрала "Інженерію програмного забезпечення" через те, що, оглядаючи всі доступні бюджетні форми, я знайшла спеціальність, вона мене зацікавила, там було багато бюджетних місць і в мене був хороший конкурсний бал, тому я подала і пройшла", — сказала Марія.
На бакалаврський рівень у 2024 році до Житомирської політехніки подали близько 6300 абітурієнтів, розповів Анатолій Дикий, секретар приймальної комісії. За його словами, у 2024 році у Житомирській політехніці з’явились нові спеціальності: журналістика, лісове господарство, агрономія, національна безпека, правоохоронна діяльність.
"Цьогоріч державне замовлення на рівень бакалаврату надано в кількості майже 450 місць, — розповів Анатолій Дикий. — Ліцензований обсяг в університеті становить 3000 місць на рівень бакалаврату. Доволі велика кількість вступає осіб пільгових категорій".
Альбіна вступає до Поліського національного університету на факультет інформаційних систем та технологій. Дівчина розповіла, що їй вступити до університету радили друзі, які давали гарні відгуки.
Мама абітурієнта Олена пригадала, що вчилася на аграрному, а син її хоче йти на логістику.
"Дуже сподобався йому університет — сучасний, молодіжний. Вже багато тут всякого новітнього. Зараз став набагато кращий. В нас був великий вибір куди вступати і син захотів тільки сюди", — сказала Олена.
До Поліського національного університету у 2024 році заявки подали близько чотирьох тисяч випускників, говорить Сергій Вербельчук, секретар приймальної комісії Поліського національного університету. Найпопулярніші спеціальності цьогоріч — менеджмент, логістика, психологія, агрономія, лісове господарство, технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, ветеринарна медицина.
"В цьому році рекомендації щодо отримання за бюджетною формою навчання на основі повної загальної середньої освіти отримали близько 200 дітей. Це менше на 100 місць, ніж в тому році. Разом з тим, у цьому році запрацює грантова система. Діти, які мають 150 балів з двох предметів, або 170 балів з двох предметів, зможуть подаватися на грант і 15 тисяч гривень чи 25 тисяч гривень, зможуть скористатися цією грантовою програмою", — сказав секретар приймальної комісії Поліського національного університету.
Олександр вступає на факультет іноземної філології у Житомирському державному університеті імені Івана Франка.
"Хочу вивчити мови, пов’язати своє життя, можливо, з цим, — сказав Олександр. — Розглядав психологію, менеджмент, логістику".
Микола Чайка, секретар приймальної комісії Житомирського державного університету імені Івана Франка розповів, що заклад має 454 місця державного замовлення. Найбільше бюджетних місць університет отримав на спеціальності початкова та дошкільна освіта, інформатика, хімія та цифрові технології.
У 2024 році до університету вступники подали понад 3300 заяв — це менше, ніж у 2023, сказав Микола Чайка.
"Найпопулярнішими спеціальностями були психологія, філологія англійська мова та література (переклад включно), журналістика, ІТ-блок, початкова та дошкільна освіта. Найбільша кількість осіб пільгових категорій це діти учасників бойових дій. В цьому році, на жаль, збільшилась кількість дітей загиблих військовослужбовців. Також вступають до нас діти-сироти та внутрішньо переміщені особи", — розповів Микола Чайка.