ЖОВ
Неділя
2
15:08
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Ірина Ковальчук про плани на 2021 рік, підсумки, виклики та здобутки…

У 2020 році звичні події, у тому числі і спортивні, постраждали від обмежень, спрямованих на уповільнення спалаху захворювання. Одначе деякі заходи знайшли спосіб, як відбутися: чи то з дотриманням дистанцій і карантинних норм, чи то зовсім без глядачів…

Спорт – це здоров’я людей та престиж нашого міста в Україні та за її межами. Розуміючи його важливість як складової покращення якості та тривалості активного життя житомирян, управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради залучає мешканців до масових спортивних заходів та популяризує спорт у Житомирі.


На 2021-2024 роки затверджено нову цільову програму розвитку фізичної культури та спорту в межах якої у 2021 рік заплановано понад 180 спортивних заходів. Зі слів Ірини Ковальчук, начальниці профільного управління, 25-26 вересня планують провести Космічний півмарафон - 2021, наприкінці літа чи восени - всеукраїнські змагання на човнах «Дракон», у липні - традиційні змагання на відкритій воді турнір «ТЕТЕРІВ OPEN» - 2021. «Разом з всеукраїнською федерацією вперше у Житомирі хочемо провести чемпіонат України з плавання на відкритій воді. Приїдуть найкращі спортсмени зі всієї України. Сподіваюся, що Житомир стане магнітом саме з водних видів спорту», - каже Ірина Ковальчук.


У 2021 році також планується проведення 136 навчально-тренувальних зборів з олімпійських та неолімпійських видів спорту, 180 відкритих міських змагань, забезпечення участі команд у 75 обласних та всеукраїнських змаганнях.


«Ми забезпечуємо підтримку ФК «Полісся», яка зараз бере участь в Першій лізі чемпіонату України з футболу, баскетбольних клубів «Житомир» та «Каліпсо», які грають у Вищій лізі чемпіонату України, чоловічу та жіночу волейбольні команди, футзальну команду «ІнБев», яка бере участь в Екстралізі, та команду з настільного тенісу, яка бере участь в Першій лізі клубного чемпіонату України…», - розповідає Ірина Ковальчук.


Традиційно цьогоріч підтримають обдарованих молодих спортсменів та тренерів: для них передбачено 110 стипендій. Серед іншого - грантова підтримка спортивних організацій; участь дітей молодших класів у безкоштовній програмі плавання…


У 2020 році ряд загальноміських спортивних заходів було відмінено через протиепідемічні обмеження. Не проводилися «Уроки плавання», «Велодень», матчеві зустрічі з боксу та кікбоксингу, турнір з баскетболу 3x3 до Дня молоді, турніри з баскетболу серед ветеранів С.П.Корольова та пам’яті Г.Чечуро, «Олімпійський день» та ін. Не здійснювався і прийом заявок від ГО спортивного спрямування на конкурс Грантів міського голови.


Однак управлінням було придбано частину спортивного інвентарю для розвитку різних видів спорту: інвентар для боксу, футбольні м’ячі та сітки для воріт для СДЮСШОР з футболу «Полісся», шаховий годинник для спортсмена з інвалідністю, для організації масових заходів: збірно-розбірні глядацькі трибуни, пуфи для сидіння та ін. Також забезпечено вручення стипендій кращим 110 спортсменам міської громади на суму 310 тис. грн та премій 40 тренерам на суму 73 тис. грн.


В управлінні, де важливими напрямами діяльності є молодіжна та сімейна політики, працюють і над створенням умов у нашому місті для самореалізації молоді.


На 2021-2025 роки затверджено нову цільову програму «Житомирська міська територіальна громада – територія самореалізації молоді та підтримки сім’ї». «Частка молоді від загальної кількості населення Житомирської міської територіальної громади – невелика, усього 26,2%... Кількість молодих людей віком від 14 до 35 років у нашій громаді станом на 01.01.2020 року становить – 68,9 тис. осіб. Тому продовжуватимемо працювати над створенням умов у нашому місті для самореалізації молоді», - повідомляють в управлінні.


Наразі вже закінчився прийом заяв від громадських організацій на підтримку молодіжних проєктів. «Ми отримали понад 80 ініціатив. Відберемо найкращі та найцікавіші патріотичні та творчі проєкти. Навесні розпочнеться конкурс відеороликів «Житомире, я люблю тебе! Сподіваюся, що зможемо вчасно та якісно цьогоріч оздоровити дітей пільгових категорій в таборі «Супутник».


У 2020 році більшість молодіжних проєктів було проведено в онлайн-режимі (заходи до Дня молоді, «III Всеукраїнський Шкільний Кінофестиваль «ЖУК», «Школа місцевого самоврядування»», «Житомире! Я люблю тебе!», «Другий молодіжний Кубок Житомира з гри «Що? Де? Коли?», «Листопад фест», «Збережемо енергію - збережемо планету», «Муніципальна школа місцевого самоврядування» та інші. Поза тим, кращим студентам вишів міста вручено 21 стипендію міського голови на загальну суму 42 000 грн, підтримано вісім грантів міського голови для обдарованої молоді з реалізації проєктів на загальну суму 180 000 грн.


«Окрім того, серед наших пріоритетів є політика забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків у громаді, що означає людиноорієнтований підхід у діяльності кожного виконавчого органу міської ради. Наше управління здійснює методичну та координуючу діяльність, тому у 2021 році плануємо провести фестиваль гендерних ініціатив громади. Управління також забезпечує видачу посвідчень багатодітним сім’ям. Цікаве спостереження: у листопаді-грудні 2020 року значно збільшилася кількість сімей, які стали багатодітними, у порівнянні з іншими місяцями, а також попереднім роком. Ось і позитивний вплив карантину», - посміхається Ірина Ковальчук.


Та онлайн-заходи, зрозуміло, не замінять потреби в масових зібраннях, де група людей поділяє спільну мету, інтереси, цінності… Щиро сподіваємося, що рік карантинів відійшов, що ми розпрощаємося з похмурістю та ізоляцією, і все стане на свої місця.

30.09.22

29.09.22

Сторінки:
Нагору