У Житомирі робоча група розглянула аналітичний звіт навколишнього природного середовища громади
В межах розробки Екологічної стратегії Житомирської міської територіальної громади 23 травня 2024 року відбулось друге засідання Робочої групи з розроблення даного стратегічного документу, до складу якої входять ключові підрозділи Житомирської міської ради, представників громадськості, депутатського сектору та GIZ.
Під час роботи Експертами представлено проєкт аналітичного звіту «Оцінка поточного стану навколишнього природного середовища Житомирської міської територіальної громади», який сформовано на підставі аналізу зібраних даних підприємств, установ, організацій, статистики та напрацювань фокус-груп у роботі яких приймали участь представники громадськості, науки, бізнесу, органів місцевого самоврядування, контролюючих органів виконавчої влади та інших стейкхолдерівгромади.
Експерти висвітили та обговорили з учасниками Робочої групи ключові проблеми за кожним з природоохороних секторів: управління водними ресурсами, атмосферного повітря, управління відходами, озеленення, ПЗФ, біорізноманіття, земельні ресурси.
Окрему увагу приділили проблемам, які були визначені мешканцями під час онлайн опитування, що проводилось протягом квітня-травня 2024 року. Визначені проблемні питання будуть враховані при формулювання цілей, завдань та переліку заходів екологічної Стратегії.
«Наступним кроком у розробленні Екологічної Стратегії є висвітлення та обговорення результатів першого етапу роботи (напрацювань) з мешканцями Житомирської ТГ, яке відбудеться у червні 2024 року. До участі у заході буде запрошено всіх бажаючих. Анонс заходу буде опубліковано окремо. Після врахування коментарів та зауважень, отриманих під час обговорення, буде сформовано фінальну редакцію звіту», — зазначила Поліна Мурашевська, начальник відділу екології та природних ресурсів Житомирської міської ради
Організатором заходу є Житомирська міська рада в межах розробки Екологічної стратегії Житомирської міської територіальної громади за підтримки проєкту«Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für InternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії.