КВІ
Понеділок
29
16:11

​Бердичівські поліцейські викрили шахрая у телефонному ошуканстві

Від дій жителя Райгородоцької громади постраждала 47-річна бердичівлянка. Правоохоронці розшукали причетного до шахрайства. Нині розпочато досудове розслідування. Правоохоронці закликають громадян бути більш обачними у питаннях надання у тимчасове користування власного майна.

До Бердичівського відділу поліції 47-річна містянка звернулась із повідомленням про ошуканство. Жінка розповіла, що наприкінці вересня малознайомий чоловік попросив на вулиці скористатися її телефоном для термінового дзвінка. Заявниця віддала йому до рук мобільний, а той, не повернувши гаджет, пішов.


Поліцейським жінка змогла лише назвати ім’я ошуканця та описати його зовнішність. Оперативники кримінальної поліції встановили чоловіка, 35-річного жителя с. Озадівки. Він визнав свою провину та розповів, що чужий телефон здав до ломбарду. Відтак нині поліцейські встановлюють місце знаходження ґаджета.


Досудове розслідування проводиться за ст. 190 (Шахрайство) КК України. Законодавством за заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою передбачено покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк до 240 годин, або виправних робіт на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років.


Водночас поліцейські нагадують, що вберегтися від подібного роду злодіянь цілком реально, для цього варто запам’ятати самим та розказати дітям, близьким та знайомим деякі правила:

- не передавайте нікому до рук свої телефони, планшетні комп’ютери та іншу техніку, якщо з таким проханням до вас звертаються на вулиці незнайомці під різними сумнівними приводами;

- у випадку, коли вас просять дозволити з вашого телефону викликати «швидку допомогу», повідомити про злочин, за інших екстремальних обставин – зробіть це самі, уточнивши адресу та дані того, хто потребує допомоги. Шахраї зазвичай одразу відмовляються від своїх намірів;

- батькам необхідно щоразу нагадувати про обережність власним дітям. Розкажіть їм, що не можна вихвалятися модними ґаджетами, особливо серед незнайомців, у громадському транспорті, на вулиці тощо. Варто ігнорувати прохання однолітків та дорослих «подивитися», як працюють функції телефону, пограти в гру тощо;

- віддаючи ґаджети у ремонт, для гарантійного обслуговування тощо, вимагайте відповідне документальне підтвердження прийнятих у вас речей, чітко обговорюйте терміни виконання робіт, користуйтеся перевіреними сервісними службами.

Вчора

Сторінки:
Нагору