ТРА
Неділя
29
09:11
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Мешканці Житомирщини втрачають десятки тисяч гривень, довіряючи шахраям

Надмірна довірливість та розголошення особистих даних призвели до втрат коштів чотирма жительками області. Загальна сума завданих шахраями збитків складає майже 80 тисяч гривень. Нині у рамках розпочатих кримінальних проваджень поліцейські з’ясовують обставини та встановлюють осіб, причетних до правопорушень.

Минулої доби до відділу поліції № 1 Коростенського РУП в м. Овручі звернулися троє жительок місцевої громади із повідомленнями про ошуканства. 18-річна містянка розповіла, що наприкінці грудня під час телефонного спілкування з незнайомцем дізналася про можливість отримання цінного подарунку. Для цього їй необхідно було надати відомості про власний банківський рахунок. Втім, дівчина не отримала очікуваного презенту, натомість дізналася про оформлений на її ім’я кредит в сумі 13 тисяч гривень.


На ім’я 28-річного жителя м. Овруча також було оформлено кілька позик у кредитних спілках на загальну суму у 37 тисяч гривень. Попередньо, шахраї дістали доступ до номера мобільного зв’язку та особистих даних чоловіка.


А 66-річна жителька Овруцької громади повірила незнайомцю, який зателефонував та запропонував їй заробляти на біржі цінних паперів. За вказівками чоловіка вона встановила на свій телефон додаток, що дозволив віддалено керувати її ґаджетом. У результаті невідомий здійснив переказ з її банківського рахунку майже 10 тисяч гривень.


Жителька Звягельщини, намагаючись зібрати кошти на лікування брата, розмістила інформацію у соціальних мережах. Згодом отримала повідомлення від «банківського працівника» про надходження з-за кордону. Щоправда, виникли певні проблеми із переказом через нібито заблокований рахунок. Тож він запропонував їй «перенести» власні кошти на певний мобільний номер, які згодом мали «повернутися». У результаті такої операції жінка втратила 17 тисяч гривень.


Нині у рамках кримінальних проваджень, розпочатих за ст. 190 (Шахрайство) ККУ поліцейські встановлюють причетних до правопорушень.

26.02.22

25.02.22

Сторінки:
Нагору